Septembrī Dailes teātrī gaidāmas trīs pirmizrādes; sākta biļešu iepriekšpārdošana4.jūnijā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz visām Dailes teātra izrādēm augustā un septembrī. 31.augustā un 1.septembrī pirms izrādes „Pīters Pens” notiks pasākums „Nosvini skolas sākumu Dailes teātrī kopā ar Pīteru Penu”. Septembrī gaidāmas trīs pirmizrādes – „Frankenšteins” Lielajā zālē, „Ja tevis vairs nebūtu” Mazajā zālē un „Oskars un rozā dāma” Kamerzālē.

Nika Dīra drāmu „Frankenšteins” pēc Mērijas Šellijas romāna motīviem iestudēs režisore Laura Groza-Ķibere, jauniestudējuma pirmizrāde paredzēta 18.septembrī Lielajā zālē. Izmantojot savu bezgalīgo varu pārvarēt dzīvības un nāves robežu, Viktors Frankenšteins rada groteski nelaimīgu briesmoni, kuru iesviež viņam naidīgā pasaulē. Frankenšteins nenojauš, cik briesmīga ir cena, kas viņam būs jāmaksā. Kritušais eņģelis vēršas pret savu radītāju. Gotiskās literatūras šedevru „Frankenšteins jeb Mūsdienu Prometejs” Mērija Šellija sarakstīja 18 gadu vecumā, iedvesmojoties no šausmu un opija pilnas 1816.gada nakts kopā ar savu vīru dzejnieku Pērsiju Šelliju un Džordžu Gordonu Baironu. Britu dramaturga Nika Dīra luga „Frankenšteins” sarakstīta īpaši Londonas Nacionālā teātra uzvedumam (režisors Denijs Boils, 2011), kurā Viktora Frankenšteina un Radības lomas pārmaiņus spēlēja Benedikts Kamberbačs un Džonijs Lī Millers. Dailes teātra jauniestudējumā lomas atveidos Gints Andžāns, Dainis Grūbe, Kristīne Nevarauska, Ģirts Ķesteris, Inita Dzelme, Pēteris Liepiņš, Lauris Subatnieks, Ērika Eglija, Kaspars Zāle, Artūrs Dīcis, Lelde Dreimane, Dainis Gaidelis un Mārtiņš Upenieks. Izrādē piedalīsies arī Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu koris.

Režisors Intars Rešetins veidos iestudējumu Mazajā zālē – 30.septembrī plānota pirmizrāde „Ja tevis vairs nebūtu”. Florians Zellers (dz. 1979) ir franču rakstnieks un dramaturgs, kura darbi ir tulkoti daudzās valodās. Vairākas Zellera lugas ir saņēmušas Moljēra balvu, kas ir Francijas augstākā godalga teātrī. ...Anna kopā ar Pjēru ir nodzīvojusi gandrīz divdesmit gadus. Tagad viņas dzīvi saindē šaubas un izmisīga vēlme saprast. Reizēm mums liekas, ka mēs kādu pazīstam, bet īstenībā pazīstam tikai šī cilvēka masku. Un vairs nesaprotam, kas īsti ir noticis patiesībā. Mēs vēlamies izvairīties no sīkām, banālām nodevībām... Bet mūsu dzīvesstāsti tik ļoti līdzinās savā neglītumā. Lomas uzticētas aktieriem Vitai Vārpiņai, Artim Robežniekam, Ivaram Auziņam un Dārtai Danevičai.

Jaunās sezonas pirmā pirmizrāde būs Rēzijas Kalniņas monoizrāde „Oskars un rozā dāma”, ko iestudē režisors Viesturs Meikšāns. Stāsts ir gudri skumjš un aizkustinoši maigs, tomēr paradoksālā kārtā tas ir arī jautrs, piedāvājot paskatīties uz iluzoro dzīvi ar pilnasinīgu apliecinājumu. Mazajam Oskaram ir palikušas tikai kādas desmit dzīves dienas. Par viņu rūpējas žēlsirdīgā māsa rozā kostīmā. Un Oskars spēlē spēli – katru dzīves dienu viņš izdzīvo desmit savas dzīves gadus, tādējādi nodzīvojot garu, laimīgu, piesātinātu dzīvi. Viņš izaug, kļūst pieaudzis, iemīlas, apprecas, izjūt „pusmūža krīzi”, noveco. Turklāt vēl katru dienu Oskars raksta vēstules Dievam. Dievs šīs vēstules ņems vērā un izteiktās vēlēšanās izpildīs... Viesturs Meikšāns ir arī franču rakstnieka Ērika Emanuela Šmita stāsta dramatizējuma un tulkojuma autors. Pirmizrāde notiks 11.septembrī Kamerzālē.

Septembra piedāvājums par īpašām cenām būs komēdija „Ar vīru nav viegli” 22.septembrī – uz šo izrādi visu biļešu cena būs 5 un 7 EUR.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas