Septembrī gaidāms muzikāliem piedzīvojumiem bagātais festivāls “Čello Cēsis”Festivāla rudens sesijas atklāšanas koncertā 11. septembrī koncertzālē “Cēsis” – spoža čellistu parāde un koši muzikāli piedzīvojumi ar publikas iemīļoto Antonio Vivaldi, daudziem nezināmo Aulisu Sallinenu un Pētera Vaska skaisto Otro čellkoncertu “Klātbūtne”, ko nesenā Latvijas pirmatskaņojumā spēlēja pasaulslavenā Sola Gabeta. Šoreiz Cēsīs kā solists eksponēsies Marko Ilonens – viesis no Somijas, kas slavena kā lielisku čellistu zeme.

Marko Ilonens ir viens no Eiropas izcilākajiem vidējās paaudzes čellistiem, viņa ārkārtīgi plašais repertuārs sniedzas no rokoko līdz mūsdienu mūzikai, viņš citstarp spoži ieskaņojis Pētera Vaska Pirmo čellkoncertu, un viņa milzīgā pieredze mūzikā būs vērtīgs iedvesmas avots visiem festivāla klausītājiem.

Festivāla atklāšanas koncertu solistu ampluā rotās arī Lielās mūzikas balvas laureāts, Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars Ēriks Kiršfelds un Sinfonietta Rīga pārstāvis, aizrautīgais kamermūziķis Kārlis Klotiņš.

Vairākos koncertos dzirdēsim Latvijas čellmākslas jauno cerību – Šveicē izstudējušo Guntu Ābeli. Viņai Jaunajā Cēsu pilī atvēlēts īpašs solokoncerts ar hrestomātisku Bahu, sirdi aizgrābjošu Vasku un mazāk zināmu Kodāju.

To, ka čells labi sader ar ērģelēm, sestdienas vakara koncertā Cēsu Sv. Jāņa baznīcā rādīs Lielās mūzikas balvas laureātu Ērika Kiršfelda un Kristīnes Adamaites duets. Kā Cēsīs nespēlēt Alfrēdu Kalniņu, kā nepriecēt klausītāju ausis ar Pētera Vaska noslēpumaino “Vakara mūziku”! Mūziķi sola arī Igaunijas komponistu Gaļinas Grigorjevas, Artūra Kapa un Eino Tamberga mūziku, savukārt koncerta noslēgumā – Riharda Dubras apskaidrojošais opuss Lux confessionis.

Festivāla vainagojumā svētdienas vakarā – stilīgā apvienība DaGamba, kas raugās uz čella spēli ar mūsdienīgu populāru skatienu. Grupas sastāvā ir DaGamba izveidotāji čellisti Valters Pūce un Antons Trocjuks, kuriem pievienojies pianists Dainis Tenis un irāņu perkusionists Hamidreza Rahbaralams. Viņi paši saka – tas ir roks, pops, klasika un world music no Bēthovena līdz Led Zeppelin. Septembrī nāks klajā viņu albums Recycled, un Cēsu koncerts būs viens no tvarta prezentācijas turnejas lielajiem notikumiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas