Septembrī notiks ikgadējais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”



No 4. līdz 20. septembrim jau septīto reizi Rīgā norisināsies vērienīgākais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā – laikmetīgās mākslas festivāls „Survival K(n)it 7”, kurā piedalīsies ap 40 mākslinieki un mākslinieku grupas no Latvijas un ārvalstīm. Par centrālo festivāla norises vietu šogad izvēlēta kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas galvenā ēka Krišjāņa Barona ielā 14, piedāvājot „Survival K(n)it 7” apmeklētājiem izstāžu un starpdisciplināru pasākumu kopumu.

Kā katru gadu, festivāls „Survival K(n)it 7” aicina māksliniekus meklēt radoši alternatīvus izdzīvošanas modeļus, reflektējot par lokāli un globāli aktuālām sociālām tendencēm. „Survial K(n)it 7” tēma caur vārdu spēli ir ievīta festivāla nosaukumā un akcentē ikdienišķu darbību un „mazo lietu” potenciālu ietekmēt sabiedrībā nozīmīgus procesus. Adīšana kā ikdienišķa nodarbe festivāla tēmas kontekstā simbolizē radošas iniciatīvas, dažādu sabiedrības grupu, privāto un publisko telpu saaudumu, akcentējot socializēšanos un līdzdarbošanos.

Kādreizējā LNB ēka šogad kalpos kā galvenā festivāla „Survial K(n)it 7” norises vieta, kurā notiks laikmetīgās mākslas izstāde, performances, koncerti, lekciju un sarunu programma. Neoklasicisma nams Krišjāņa Barona ielā 14 celts 1910. gadā, no 1956. līdz 2014. gadam tajā atradās Latvijas Nacionālā bibliotēka, taču šobrīd ēka netiek aktīvi izmantota. Vairāki festivāla pasākumi notiks arī pilsētvidē, sešpadsmit dienu laikā apmeklētājiem piedāvājot daudzveidīgu kultūras programmu, kas no dažādu radošo jomu un sociālo prakšu skatpunktiem ļaus saskatīt cēloņsakarības starp it kā nesvarīgām ikdienas nodarbēm un globālām izmaiņām.

„Survival K(n)it 7” dalībnieku vidū ir tādi mākslinieki kā Erik Alalooga (Igaunija), Bani Abidi (Pakistāna), David Bernstein (ASV / Nēderlande), Eglė Budvytytė (Lietuva), Nanna Debois Buhl (Dānija), Maria Loise Ekman (Zviedrija), Eltono (Francija), Ester Fleckner (Dānija), Nilbar Güreş (Turcija), Kalle Hamm, Dzamil Kamanger (Somija / Irāna), Gudrun Hasle (Dānija), Ingela Ihrman (Zviedrija), Flo Kasearu (Igaunija), Andreja Kulunčic (Horvātija), Kalle Laar (Vācija), Johanna Lecklin (Somija), Robertas Narkus (Lietuva), Jura Shust (Bulgārija, Beļģija), Iiu Susiraja (Somija), Anna Zvyagintseva (Ukraina), Okin Collective (Dienvidkoreja), Stitch projects (Norvēģija), Arturs Bērziņš, Juris Boiko, Liena Bondare, Kristians Brekte, Kristaps Epners, Reinis Hofmanis, Dārta Hofmane, KLĪGA, Hardijs Lediņš, Inga Meldere, Katrīna Neiburga, Ingrīda Pičukāne, Sandra Strēle, Andrejs Strokins, Vladimirs Svetlovs, Ginta Tinte Vasermane, Marta Veinberga, Anna Volkova, Imants Žodžiks.

„Survival Kit” ir pamanāmākais un starptautiski atzītākais laikmetīgās mākslas festivāls Latvijā, kas radās pirms septiņiem gadiem kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā un joprojām rosina sabiedrību reaģēt uz pārmaiņām mūsdienu pasaulē un pārdomāt dažādas izdzīvošanas stratēģijas. Festivāls ik gadu uzrunā un iesaista līdz 15 000 apmeklētāju, pērn apjomīgā izstādē un virknē pasākumu piedalījās aptuveni deviņdesmit dalībnieki no divdesmit piecām pasaules valstīm. Festivālu ik gadu organizē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, „Survival K(n)it 7” kuratores ir Solvita Krese un Inga Lāce.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas