Seriāla “Būt mīlētai” režisors teju patriekts, aktieru sastāvs – izformētsŠā gada martā Latvijas Televīzijā (LTV) notika ilgi gaidītā jaunā latviešu seriāla «Būt mīlētai» pirmizrāde. Sākotnēji tas pat tika drosmīgi pieteikts kā konkurents «UgunsGrēkam» – neapšaubāmam līderim pašmāju seriālu jomā.

Šovasar seriāla «Būt mīlētai» radošā komanda devās atvaļinājumā, bet nu izskatās, ka skatītājiem vietā tiks piedāvāts praktiski jauns seriāls, kuru, visticamāk, veidos arī cits režisors.

Gribēja, bet nesanāca

Pēc »VZ« rīcībā esošās neoficiālās informācijas, arī šoruden LTV rādīs seriālu, kurš taps tajās pašās telpās – Zaķusalas mājas sestajā studijā –, taču tas ir arī teju vienīgais, kas zināms daudzmaz droši. Visticamāk, ka vairs neturpināsies sadarbība ar seriāla «Būt mīlētai» režisoru, starptautiski atzīto Māri Martinsonu («Amaya», «Nevajadzīgie ļaudis»), tāpat tiks nomainīta virkne galveno lomu tēlotāju, nav pat zināms, kā sauksies šis televīzijas projekts. Jāatgādina, ka pirmajā «Būt mīlētai» sezonā galvenā loma bija aktrisei Zanei Jančevskai (ģimenes ārste Ieva), kuras tuvāko personu lokā šajā seriālā bija Artis Robežnieks (vīrs Guntis), Laura Luīze Dzenīte un Laura Atelsone (meitas Krista un Līva), kā arī Agnese Zeltiņa (palīdze Santa) un Līga Liepiņa (kaimiņiene Birutas tante).

Režisors ir neizpratnē

«Būt mīlētai» režisors Martinsons sarunā ar »VZ« pauda neziņu par seriāla turpmāko likteni. «Vasaras pārtraukums tiešām bija labs, jo ļāva pārdomāt daudzas lietas par seriāla pirmo sezonu un izvērtēt padarīto. Šobrīd ir kaut kāda kavēšanās no LTV puses. Esmu neizpratnē, jo darbs bija plānots vismaz līdz šā gada beigām, man ir arī līgumsaistības ar LTV, kas beidzas šā gada 31. decembrī. Redzam, ka citos televīzijas kanālos sezona jau pilnā sparā sākusies, bet man konkrētu ziņu par turpmāko darbu pagaidām nav,» atzina Martinsons. Ja līguma nosacījumi no LTV puses netiks pildīti, nav izslēgta arī tiesāšanās.

Aktieri pagaidām neko nezina

Arī seriāla «Būt mīlētai» galvenās lomas atveidotāja aktrise Zane Jančevska nebija informēta par turpmāko: «Par seriāla jauno sezonu jums jājautā [LTV ģenerāldirektoram] Edgaram Kotam. Viņš mums nekādu ziņu nedod.» Informācijas par to, vai būs jāturpina darbs seriālā jaunajā sezonā, pagaidām nav arī aktierim Artim Robežniekam: «Man diemžēl nav nekādas informācijas par strādāšanu seriāla turpinājumā. Ar lielāko prieku saņemtu kādas ziņas šajā jautājumā.» Savukārt aktierim Mārtiņam Vilsonam no darba seriālā pagaidām jāatsakās aizņemtības dēļ – viņš šobrīd atrodas Krievijā. «Man līgums darba pagarinājumam ir, bet līdz decembrim esmu aizņemts darbos Krievijā, tāpēc tāpat nevarēšu piedalīties. Varbūt pēc Jaungada, ja vien man tajā laikā nebūs darbi Krievijā,» »VZ« stāstīja Vilsons.

Zeltiņa izrādās informētākā

Krietni zinošāka bija aktrise Agnese Zeltiņa, kura sarunā ar »VZ« atzina, ka seriāla filmēšana sāksies pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām, kas notiks 18. septembrī. «Esmu šo to dzirdējusi par režisora maiņu un aktieru sastāvu, bet neesmu kompetenta izteikties. Esmu dzirdējusi arī baumas, ka es filmēšos jaunajā sezonā, bet, ja arī seriālā nebūšu, rūgtas asaras jau nu neraudāšu – zinu, ko nozīmē šī profesija. Protams, gribas strādāt, bet man tā nebūs traģēdija,» tā aktrise. «Par savu darbu seriālā «Būt mīlētai» man nebija nekādu šaubu jau pašā sākumā un nebija arī nekādas vilšanās pēc pirmās sezonas. Seriāls, «pateicoties» pirmās sērijas neveiksmīgajai montāžai, diemžēl zaudēja daudz skatītāju jau pašā sākumā, bet uz beigām tas palika arvien labāks. Šobrīd man žēl vien par to, ka nesākam strādāt jau augustā,» pauda Zeltiņa.

LTV vadība gaida vēlēšanas

Skaidrību saistībā ar seriāla nākotni sarunā ar »VZ« ieviesa LTV šefs Edgars Kots, kurš neslēpa, ka gaidāmas būtiskas izmaiņas. «Iespējams, seriāls «Būt mīlētai» tiks nomainīts ar citu seriālu. Mainīties varētu arī režisors, esam runājuši ar Armandu Zvirbuli. Aktieru izvēle gan būs radošās komandas ziņā. Tagad būtu pārdroši minēt konkrētu jaunā seriāla rādīšanas laiku, taču tas noteikti būs pēc vēlēšanām, jo pašas vēlēšanas jau būs kā seriāls,» tā Kots.

Interesanti, ka pēc «VZ» uzsāktās intereses par šo seriāla lietu uzreiz pēc dienas centrālajā presē tika nopludināta jau konkrētāka informācija: par seriāla režisoru esot piekritis kļūt Zvirbulis (viņš pats gan par to tik drošs vēl nebija), arī aktieru komanda tiks veidota no jauna, un arī seriāls, sižetiskajās līnijās turpinot iesākto, būšot pilnīgi jauns.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas