Seriāls “Padomju džinsi” Eiropas lielākajā seriālu festivālā “Series Mania” ieguvis galveno – skatītāju – balvu, un Kārlis Arnolds Avots atzīts par labāko aktieriAr lieliem panākumiem Latvijas kinojomā noslēdzies lielākais Eiropas seriālu festivāls “Series Mania”. Seriāls “Padomju džinsi” vairāk nekā 50 pasaules seriālu konkurencē ieguva festivāla galveno balvu, savukārt aktieris Kārlis Arnolds Avots saņēma labākā aktiera balvu sekcijā “International Panorama”.

Latvija šāda mēroga pasākumā bija pārstāvēta pirmo reizi. Par iegūto apbalvojumu stāsta seriāla “Padomju džinsi” režisors Staņislavs Tokalovs: “Skatītāju balva mums bija ļoti negaidīta. Rīkotāji skaitīja balsis līdz pēdējam brīdim, jo seansi beidzās neilgi pirms apbalvošanas ceremonijas. Rezultātus viņi uzzināja, kad bija sācies sarkanais paklājs. Mums tas bija ļoti negaidīts pārsteigums. Balvu pasniedza festivāla direktore, savā runā uzsverot, ka seriāli ir domāti skatītājiem un skatītāju balva šajā festivālā ir vissvarīgākā. Man tas ir ļoti liels pagodinājums – iegūt pašu svarīgāko festivāla balvu.”

Seriāls ieguvis 12 nacionālās kinobalvas “Lielais Kristaps” nominācijas un 3 “Lielais Kristaps” balvas, izvēlēts Berlīnes Starptautiskā kinofestivāla programmā "Berlīnes seriālu tirgus atlase 2024" un iekļuvis seriālu festivālā “Series Mania”.

Kinoteātros tiks demonstrētas vairākas filmas sērijas vienā seansā:

3., 4., 5., sērija – no 15. marta;
6., 7. un 8. sērija – no 29. marta.

Sekojiet līdzi filmas sociālo mediju platformām, kur vēstīsim par īpašajiem seansiem, kuros būs iespēja satikt režisorus un aktierus. No 8. aprīļa seriāls ikvienam būs pieejams Go3 televīzijā, savukārt kanālā TV3 – 2024. gada rudenī.

Galvenajās lomās: Kārlis Arnolds Avots, Aamu Milonoff un Igors Šelegovskis.

Lomās: Andris Keišs, Gints Grāvelis, Dainis Gaidelis, Ivars Krasts, Gundars Āboliņš, Jevgēnijs Isajevs, Jānis Jarāns, Nikolajs Šestaks, Valentīns Novopoļskis, Gatis Gāga, Indra Briķe, Juris Bartkevičs, Matīss Ozols, Jānis Skutelis, Jurijs Djakonovs, Baiba Broka u. c.

Seriāla idejas autors Staņislavs Tokalovs; scenārija autori Staņislavs Tokalovs, Teodora Markova, Valdemārs Kalinovskis (Waldemar Kalinowski); režisori Staņislavs Tokalovs, Juris Kursietis; operators Valdis Celmiņš; mākslinieces Laura Dišlere un Zanda Landrāte-Bedrīte; kostīmu māksliniece Liene Bite; grima māksliniece Maija Gundare; komponists Kārlis Auzāns; skaņu režisors Ernests Ansons un montāžas režisors Oskars Morozs. Producente Aija Bērziņa, studija "Tasse Film".

Seriāls “Padomju džinsi” tapis ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda un Nacionālā Kino centra atbalstu. Seriāla līdzfinansētāji ir Go3 un TV3. Seriāla ģenerālsponsors ir veikalu tīkls DEPO. Seriāla sponsors ir “ORLEN Latvija”. Starptautiskais izplatītājs: “Beta Film”.

Studija “Tasse Film’’ dibināta 2011. gadā, un šobrīd to vada pieredzējusī producente Aija Bērziņa. “Tasse Film” nodarbojas ar augstas kvalitātes mākslas filmu producēšanu sadarbībā ar pieredzējušiem režisoriem, kā arī jaunu talantu meklēšanu un to virzīšanu starptautiskajā filmu tirgū. Studija producējusi filmas “Es esmu šeit” (rež. Renārs Vimba, 2016), “Ar putām uz lūpām” (rež. Jānis Nords, 2017), “Paradīze ‘89” (rež. Madara Dišlere, 2018), “Oļegs” (rež. Juris Kursietis, 2019), “Mīlulis” (rež. Staņislavs Tokalovs, 2022) un “Mana brīvība” (rež. Ilze Kunga-Melgaile, 2023).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas