Sievietes dvēseles atspulgi Daugavpils teātra izrādē “Pie klusiem ūdeņiem”28. oktobrī Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvoja Regīnas Ezeras stāstu iestudējums “Pie klusiem ūdeņiem” Lienas Šmukstes režijā. Tie ir četru sieviešu stāsti par nomodu un sapņiem, mīlestību un vientulību, kuri, kā atzīmē aktrises, noteikti atbalsosies sieviešu sirdīs, jo katrā no tiem ir liela varbūtība saskatīt arī savas dvēseles atspulgus.

“Tie ir stāsti par to, cik mēs esam stipras un tai pat laikā trauslas un dziļas kā ezera ūdens. Šie ir stāsti, kas ievelk sevī un ilgi nelaiž vaļā. Tur skumjas savijas kopā ar prieku, laime - ar nelaimi, mīlestība - ar ilgām, un cilvēku likteņi saplūst kopā kā strauti, kas satek vienā ezerā,” pārdomās dalās režisore Liena Šmukste.

Kāds nopublicēts stāsts uzjunda varonēs atmiņas par notikumiem pie ezera, pie kura viņas visas kopā bija kādreiz devušās. Kāda turp devās, lai izrautos no savas ikdienas, kāda, lai izliktos, ka nekas nav mainījies, cita, lai atkal pabūtu tuvumā cilvēkam, kuru mīl. Tomēr ezera klusie ūdeņi nespēja sniegt atbildes uz visiem jautājumiem, kurus viņas sev uzdeva. Katra šajās pāris dienās klusībā izdzīvoja savu neapjausto sāpi, ar kuru tagad ir gatava padalīties.

Regīnas Ezeras stāstus šim iestudējumam dramatizējusi Agnese Rutkēviča, kura šo stāstu varones raksturo kā iekšēji trauslas, bet drosmīgas un pašpietiekamas sievietes. Dramaturģe stāsta: “Katrā cilvēkā ir tāda vieta – klusie ūdeņi. Lielākā drosme ir runāt par to, kas visvairāk sāp. Tik drosmīgas ir šo stāstu galvenās varones. Kā ūdens dzīslas. Zelta āderes.”

Šis iestudējums ir neparasts ar to, ka katras varones stāsts tiek izstāstīts citā teātra telpā, līdz ar to skatītāji savā ceļojumā pa šo raksturos dažādo sieviešu likteņiem pie reizes apceļos arī teātri.

„Skatītājs nāks ciemos pie katras varones, lai uzklausītu viņas stāstu un uzzinātu, kādas emocijas un pārdzīvojumi klusībā mutuļo viņas dvēseles dzīlēs. Katrai grupai šis stāsts galā veidosies viens, bet viņi piedzīvos to dažādi, jo sāks ar citu skatpunktu,” piebilst režisore.

Izrādes „Pie klusiem ūdeņiem” scenogrāfs ir Raimonds Vindulis, kostīmu mākslinieks – Gatis Timofejevs, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs. Lomās: Inese Ivulāne-Mežale, Agnese Laicāne, Maija Korkliša, Kristīne Veinšteina. Izrāde latviešu valodā.

Nākamā izrāde - 22. decembrī plkst.18.30.

Biļetes: Daugavpils teātra kasē (+371 65426520), „Biļešu paradīze” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas