Siguldā apskatāma izstāde Tekstils.LV


Līdz 5. aprīlim Siguldas pagasta kultūras namā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Tekstilmākslas katedras 50 gadu jubilejai veltītā izstāde „Tekstils.LV”.


Šī izstāde ir projekta „Tekstils.LV” turpinājums Latvijas reģionos, kas laikā no 2011. gada nogalē norisinājās vairākās Rīgas pilsētas izstāžu zālēs. Tā ietvaros bija apskatāmas trīs vērienīgas izstādes, izveidota mājas lapa www.tekstilslv.lv, kā arī pirmo reizi tika izdots apjomīgs LMA Tekstilmākslas absolventu katalogs.


Tekstilmākslas nodaļa Latvijas Mākslas akadēmijā tika izveidota 1961. gadā. Izstāde „Tekstils.LV” ir neliels ieskats tradīcijām bagātajā Latvijas tekstilmākslā, kas ir kļuvusi par vienu no daudzveidīgākajām un variējamākajām mākslas nozarēm. To caurvijušas klasiskās tradīcijas, padomju laika mākslas mijiedarbība, ietekmējis lietišķās mākslas periods, nodaļas dibinātāja Rūdolfa Heimrāta personība un citi aspekti, kas laika gaitā tai veidojuši savu rokrakstu un kanonu.


Piecdesmit gadu laikā tekstilmākslas nodaļu beiguši gandrīz trīssimt tekstilmākslinieku, kuri veiksmīgi darbojas dažādās mākslas jomās un izpelnījušies atzinību neskaitāmās izstādēs gan Latvijā, gan arī ārzemēs.


Siguldas pagasta kultūras namā apskatāmās izstādes ekspozīcijā apskatāmi 13 darbi: Aijas Baumanes, Ineses Jakobi (divi darbi), Andras Kurzemnieces, Ievas Prānes, Rutas Bogustovas, Rolanda Krutova, Dainas Dagnijas, Dzintras Vilks, Lorettas Nīgals, Zanes Šūpulnieces, Ievas Krūmiņas, Jāņa Bankoviča.


Izstāde atvērta darba dienās no 10.00 līdz 19.00, sestdienās, svētdienās no 10.00 līdz 14.00. Ieeja – brīva.

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas