Siguldā notiks Latvijas stādu parāde 2013

3.maijā Siguldas Svētku laukumā uz 10. Latvijas stādu parādi pulcēsies vairāk nekā 100 Latvijas stādu audzētāju. Pulksten 11.00 pasākumu svinīgi atklās Latvijas Republikas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Zemkopības ministre Laimdota Straujuma un pasākuma organizatori Stādu audzētāju biedrības (SAB) pārstāvji.


Latvijas stādu parāde ir pavasara apmeklētākais pasākums, kas katru gadu pulcina dārzkopjus un stādu audzētājus no visas Latvijas. Šogad Latvijas stādu parāde norisināsies Siguldā, Svētku laukumā 3.maijā un 4.maijā no plkst. 9:00 - 18:00. Latvijas Stādu parādi organizē Stādu audzētāju biedrība sadarbībā ar Siguldas novada Domi. Tās mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, tāpēc šeit ir tikai Latvijā audzēti stādi un atšķirībā no citiem pavasara dārzu pasākumiem piedalās tikai stādu audzētāji no Latvijas.


Šis gads ir īpašs ar apaļo - desmito Stādu parādes jubileju, tāpēc pasākumu bez Latvijā audzētiem stādiem kuplinās plaša programma. Stādu parādes svinīgā atklāšana notiks 3.maijā plkst. 11.00, un to ar savu klātbūtni pagodinās prezidents Andris Bērziņš un Zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Pasākuma laikā Svētku laukumā norsināsies daudz un dažādas ar jubilejas faktu saistītas aktivitātes, kā arī, lai iepriecinātu ikviena dārzmīļa sirdi, notiks dažādi papildus pasākumi.


Jau ierasti pasākuma laikā ikviens varēs atrast sev derīgo stādīšanai no Latvijā audzētiem un lolotiem stādiem, kas piemēroti Latvijas klimatam un lepojas ar savu izturību un veselību. Kā katru gadu apmeklētājiem būs iespēja iegādāties īpašus augus stādu izsolē. Stādu izsoles sākumcena - 50 santīmi. Izsolē iegūtie līdzekļi tiks ziedoti profesionālo audžuģimeņu apvienībai "Terēze".


Svētku laukuma centrā atradīsies paraugdārzs, kur varēs smelties idejas un saņemt konsultācijas dārzu ierīkošanā, Siguldas kultūras nams rūpēsies par patīkamu un jautru noskaņu pasākuma dienās. Bērni varēs pārbaudīt savas prasmes dažādās radošās darbnīcās, bet Ghetto Games rūpēsies par dažādām atrakcijām un konkursiem bērniem.


Šogad parādi papildinās arī vīru stūrītis, kur vīri varēs atvilkt elpu un pārbaudīt savus spēkus vīrišķās nodarbēs. Šī gada jaunums - stādu garderobe. Tās uzdevums - padarīt pēc iespējas ērtāku stādu parādes apmeklējumu. Stādu garderobē varēs gan iznomāt ķerras, ar kurām augus aizgādāt līdz automašīnām vai autobusiem, gan arī uz laiku atstāt augus drošās rokās, kamēr tiek apskatīta visa parāde.


Autostāvvieta vieglajām automašīnām un tūrisma autobusiem blakus Siguldas Svētku laukumam būs bez maksas.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas