Siguldā notiks vērienīga Latvijas Stādu parāde


2. un 3. maijā Siguldas Svētku laukumā norisināsies Latvijas Stādu parāde, kur tiek aicināti dārzu mīļi un dārzkopības profesionāļi no Latvijas un kaimiņu zemēm.


11.Latvijas Stādu parādes dalībnieki varēs apskatīt Latvijā audzētu stādu izstādi, kā arī stādu gadatirgū iegādāties Latvijā audzētus stādus. Norisināsies retu un neparastu formu stādu izsole, amatnieku un mājražotāju gadatirgus, būs iespēja iegādāties dārza preces un tehniku. 2.maijā plkst.12.00 notiks reto stādu izsole. Par jautrību, noskaņu un priekšnesumiem Svētku laukumā rūpēsies Siguldas kultūras darbinieki.


Svētku laukuma centru un ierīkos Bulduru Dārzkopības vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji. Tāpat laukuma centrā būs aktivitātes gan Stādu Audzētāju biedrības, gan Kalsnavas arborētuma stendos, kur varēs piedalīties konkursos un aktivitātēs, atpazīstot dažādu augu sēklas vai stādot kociņus.


Latvijas Stādu parādi organizē SAB sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību. Pasākuma mērķis ir popularizēt Latvijā audzētus stādus un to ražotājus, jo dalībniekiem ir viens pamatnoteikums – Stādu parādes apmeklētājiem piedāvāt tikai Latvijā audzētus stādus.


Pasākums divu dienu garumā apmeklētājiem ir bez maksas. Autostāvvieta vieglajām automašīnām un tūrisma autobusiem blakus Svētku laukumam bez maksas.


 


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas