Sinfonietta Rīga un Zuzeum aicina uz kamermūzikas vakariem mākslas centra izstāžu zālēValsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga un mākslas centra Zuzeum pirms gada aizsāktā sadarbība jau pērn guvusi vērā ņemamu publikas atsaucību. Cikls “Vasaras vakara kamermūzika”, jeb mazās formas akadēmiskās mūzikas svētki Zuzeum izstāžu zālē publiku šovasar pulcēs trīs vakarus - 26., 27. un 28. augustā.

Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas tiešsaistē Zuzeum.com un mākslas centra Zuzeum kasē.

Cikla pieteikumā Sinfonietta Rīga mūziķi savus klausītājus un jaunpienācējus aicina “uz draudzīgu kopāsanākšanu zem smaragdzaļajām augusta debesīm, kad dzisušas gaišās jūnija naktis un dienvidus tveici nomainījusi ābolu plātsmaizes omulīgā smarža”.

Šis vēstījums nudien atbilst koncertu būtībai, tā vien šķiet, ka “Vasaras vakara kamermūzika” notikumi gan pēc formas, gan pēc satura vairāk līdzinās laiskam atvaļinājuma laikam. Te sveša koncertzāļu svinīgā nopietnība, bet aizmiršanos mūzikas tēlu pasaulē mudina pie izstāžu zāles sienām eksponētie mākslas darbi.

Stundu garajās koncertprogrammās Sinfonietta Rīga mūziķi vienu otram līdzās kārtojuši dažādu laikmetu un stilu skaņdarbus - gan meklējot iespējamos saskarsmes punktus ar vizuālās mākslas darbiem, gan piedāvājot publikai jaunu emocionālu mijiedarbi ar atšķirīgās paradigmās dzimušu mūziku. Un vienlaikus arī demonstrējot paši savu individuālo gaumi un mūzikas valodas izpratni.

Trīs cikla “Vasaras vakara kamermūzika” koncerti tēlos katrs savu ideālo augusta nakti. Pirmais - 26. augustā - būs Bēthovena harmonijas un Adesa Arkādijas dārza noslēpumu pilnā nakts. Otrs - 27. augustā - vēstīs par austrumnieku lirisko dvēseli un izmisīgi radošo garu. Noslēdzošais, 28. augusta koncerts, kam Baltijas zvaigznes vārds - vēl siltajos ziemeļu jūras viļņos meklēs nākotnes sapņu kuģus un pagātnes nopūtu laivas.

Mūzikas un vizuālās mākslas kopsaucējus “Vasaras vakara kamermūzikas” koncertos saistīs mākslas zinātniece un izstāžu kuratore ar savulaik iegūtu profesionālas pianistes izglītību Inga Šteimane.

Līdztekus koncertu norisei, apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar Zuzeum jaunāko ekspozīciju. Izstāde “Izaug? Pieaug? Mūsdienu mākslas kolekcionēšana Baltijā” mākslas centrā Zuzeum iepazīstina ar dinamiskām laikmetīgās mākslas kolekcijām, akcentējot arī privātās kolekcionēšanas sociālos aspektus. Projekta mērķis ir radīt satikšanās iespēju kolekcionāriem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kā arī pilnveidot publisko un starptautisko piekļuvi mākslai privātajās kolekcijās un augošajai mākslas infrastruktūrai Baltijas valstīs. Izstādes kuratore – Olga Temnikova - Tallinā bāzētās galerijas Temnikova & Kasela dibinātāja un atzīta vizuālās mākslas profesionāle.

Izstādē pārstāvētās kolekcijas: Lewben Art Foundation, MO Museum Collection, Vitols Contemporary mākslas kolekcija, Zuzānu kolekcija, VV Foundation, Collection Kruus, kā arī Borisa Simuleviča, Rīvo Antona, Edgara Aronova un Marijas Avdjuško mākslas kolekcijas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas