Sirdsdevības gads – 12. februārī pirmizrāde LTV Ziņu dienesta dokumentālajam stāstam par latviešu palīdzību UkrainaiSvētdien, 12. februārī, plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv gaidāma pirmizrāde Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta dokumentālajam stāstam “Sirdsdevības gads. No Latvijas līdz Ukrainas frontei”. Autori: žurnālists Gints Amoliņš, operators Aigars Kovaļevskis un režisore Dace Kokle.

24. februārī apritēs gads, kopš Krievija iebruka Ukrainā, sākot asiņainu karu 21. gadsimta Eiropā un satricinot starptautisko kārtību. Bet tas saliedējis ukraiņus un ap viņiem – demokrātisko pasauli. Arī latviešus. Šī gada laikā latvieši ir pierādījuši, ka grib un spēj palīdzēt.

Dokumentālajā stāstā LTV Ziņu dienesta komanda seko līdzi, kā latvieši piegādā palīdzību karavīriem un civiliedzīvotājiem Ukrainas frontē – zeķes, ierakumu sveces, dronu mīnu “astītes”, ģeneratorus, automašīnas un vēl daudz ko citu. Un kā tas viss tiek likts lietā frontes pirmajās līnijās, lai tuvinātu Ukrainas uzvaras dienu. Šis būs stāsts par sirdīm un devību, degsmi un ticību nākotnei, pat veroties kara šausmu tumšajās acīs.

Žurnālists Gints Amoliņš: “Latvijas un latviešu sniegto palīdzību Ukrainā novērtē ļoti augstu un sirsnīgi – gan civiliedzīvotāji, gan karavīri. Redzēt paša acīm, kā latvieši nepagurstoši ved palīdzību Ukrainai, ir ļoti iedvesmojoši. Apbrīnojama degsme un apbrīnojami cilvēki. Tāpat kā ukraiņi, kuri cīnās frontes pirmajās līnijās un pie kuriem šī palīdzība nonāk. Tikāmies ar karavīriem, kuri dalījās stāstos par savu ikdienu, skatījumu uz dzīvi un cerībām.”

“Karš Ukrainā manī ir atkal no jauna uzpūtis cerību dzirksti, ka ar mums tomēr viss nebūt nav slikti – latvieši joprojām ir līdzcietīga, pašaizliedzīga, dāsna, drosmīga un sirdsdevīga nācija. Līdzās patiesai apbrīnai par ukraiņu tautas neizmērojamo varonību un drosmi tieši šis atkalapliecinājums mūsu varēšanai ir būtiskākais no šī kara mizām un sēnalām izlobītais kodols – mēs spējam atlikt savus rūpestus malā un paskatīties uz lietām lielākā mērogā, mēs esam spēks un kopā varam izdarīt milzu lietas," teic režisore Dace Kokle.

LTV Ziņu dienesta dokumentālais stāsts “Sirdsdevības gads. No Latvijas līdz Ukrainas frontei” – 12. februārī plkst. 21.05 LTV1 un REplay.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas