Skaņu režisoram Gļebam Korotejevam – 9027. novembrī plkst. 18:00 kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē notiks filmas “Pie bagātās kundzes” (1969) seanss un tikšanās ar jubilāru – skaņu režisoru Gļebu Korotejevu. Savukārt kinoteātra foajē būs aplūkojama foto izstāde “Gļebs Korotejevs, “Pie bagātās kundzes””, informē Nacionālais kino centrs.

Gļebs Korotejevs, viens no izcilākajiem Latvijas skaņu režisoriem, Valsts Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiāts, dzimis Baku 1925.gada 1.jūnijā. Pēc Ļeņingradas Kinoinženieru institūta beigšanas 1949.gadā saņēmis norīkojumu uz Rīgu. Kopš 1951.gada visu savu radošo mūžu Gļebs Korotejevs nostrādājis Rīgas kinostudijā un ir ap 50 Latvijas mākslas filmu skaņu režisors. Viņš piedalījies gan filmas “Latviešu strēlnieka stāsts” (1958) tapšanā, gan veidojis skaņu režiju divām Latvijas Kultūras kanonā iekļautām filmām – “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” un “Nāves ēnā”.

Gļebs Korotejevs – vienmēr draudzīgs, vīrišķīgs un iznesīgs džentlmenis, zvērināts profesionālis ar izgudrotāja un avangardista dzirksti ir bijis spilgts paraugs jaunajiem kolēģiem. Bet filma “Pie bagātās kundzes” ir skaņas ieraksta patiess meistarstiķis. Filmā ir sinhronā skaņa! Tā ierakstīta filmēšanas laikā – gan epizodēs uz ielas, gan paviljonā, kur operatori un gaismotāji staigājuši zeķēs, lai nebūtu soļu trokšņu. Tas paveikts 1969.gadā (!), kad filmēšanas aparatūra bija ar mēreni skaļu tarkšķi un tehnikas dzelži smagi un klaudzoši. Tas ir intriģējošs stāsts, ko varēsiet uzzināt sarīkojumā.

Filmu nosaukumi runā paši par sevi un par izcilā skaņu meistara darbu un ieguldījumu Latvijas kultūrā:
“Mērnieku laiki” (1991), “Par mīlestību pašreiz nerunāsim” (1988), “Aija” (1987) – režisors Varis Brasla;
“Aizaugušā grāvī viegli krist” (1986), “Svešās kaislības” (1983), “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” (1981) – režisors Jānis Streičs;
“Mana ģimene” (1982), “Vasara bija tikai vienu dienu” (1980) – režisors Pēteris Krilovs;
“Zobena ēnā” (1976) – režisors Imants Krenbergs;
“Nāves ēnā” (1971) – režisors Gunārs Piesis;
“Vella kalpi” (1970) – režisors Aleksandrs Leimanis;
“Pie bagātās kundzes” (1969) – režisors Leonīds Leimanis;
“Divi” (1965) – režisors Mihails Bogins (balvas Maskavas, Kannu un citos starptautiskos kino festivālos);
“Mocarts un Saljēri” (1962) – režisors Vladimirs Gorikers (balva operfilmu festivālā Bergamo, Itālijā)
un daudzas citas filmas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas