Skolas somu daudzbērnu ģimenēm piepildīt grūtākŠovasar sagādāt visu skolai nepieciešamo daudzbērnu ģimenēm kļuvis daudz grūtāk, sarunā ar Neatkarīgo atzīst Rīgas Vidzemes priekšpilsētas lielo ģimeņu centra Ģimenes atbalsts vadītāja Vija Ahunzjanova.

Daudzbērnu ģimenēs, īpaši tajās, kur visi bērni jau ir skolēni, sarūpēt visas skolas lietas pašiem praktiski ir neiespējami pieaugošās dārdzības dēļ.

V. Ahunzjanova stāsta, ka, organizējot labdarības akcijas un aicinot uzņēmumus ziedot daudzbērnu ģimenēm, atklājas, ka mācību līdzekļi un citas skolai nepieciešamās lietas, piemēram, sporta tērps, apavi, ir ļoti dārgi. «Ja lasām, ka ģimenes vienam skolēnam var atvēlēt un atvēl ap simts latu, tad vidējai daudzbērnu ģimenei tas ir neiespējami, tas ir sapnis, ja būtu tāda nauda, ko izlietot skolas vajadzībām,» atzīst Ģimenes atbalsta vadītāja, «jūtam, ka krīze nevis mazinās, bet iet dziļumā, lai ko arī teiktu augstajā valdības līmenī, turklāt šogad ļoti jūtam, ka pieaugušas cenas, viss ir kļuvis dārgāks.» Ģimenes vēršas pēc palīdzības, meklē labdarības organizāciju atbalstu, lai bērnu varētu skolā palaist. V. Ahunzjanova izsakās skarbi: iespējams, uz 1. septembri skolā bērns būs, bet vēlāk, ja viņam nebūs visa tā, kas ir citiem bērniem, kaut vai darba burtnīcu, kuras skolās strikti pieprasa un kuras ir dārgas, tad, iespējams, šie bērni uz skolu neaizies.

Lai iepriecinātu maznodrošinātās daudzbērnu ģimenes, organizācija arī šogad rīko labdarības pasākumu Sveika, skola! Tas notiks piektdien, 2. septembrī, pulksten divos Rīgā, VEF Kultūras pilī. Šajā pasākumā būs iespēja noskatīties koncertu (tajā piedalīsies Knīpas un knauķi, Andris Kivičs, Anna Dribas un Rinaldo, Lingita, saksofonistu kvartets un citi).

Arī labdarības portāla ziedot.lv informācija liecina, ka pēdējos gados palīdzības lūdzēju skaits krietni audzis – ja pirms sešiem gadiem palīdzība sniegta aptuveni 1000 pirmklasniekiem, tad šogad šis skaits jau ir divreiz lielāks. Portāla vadītāja Rūta Dimanta saka: šogad ar lūgumu palīdzēt uzsākt skolas gaitas vērsusies desmitā daļa no visiem pirmklasniekiem jeb apmēram 2000 ģimeņu. Smagais ģimeņu stāvoklis ir saistīts ar ekonomisko situāciju, kā arī apstākli, ka bērni aug nepilnās ģimenēs vai vecāki aizbraukuši uz ārzemēm un bērnus audzina vecvecāki. Lielākās problēmas skolēnu vecākiem sagādā darba burtnīcas, kuras ir neadekvāti dārgas, tāpat grūti sagādāt sportam un zīmēšanai nepieciešamās lietas.

R. Dimanta aicina vecākus nekautrēties un vērsties sociālajos dienestos vai labdarības organizācijās, ja palīdzība ir nepieciešama.

***

UZZIŅAI

• 2011. gadā plānots izmaksāt 206 150 latu skolas pabalstos

• Līdz šim pabalstu mācību līdzekļu iegādei saņēmuši 2470 rīdzinieku

• 2010. gadā pabalstu mācību līdzekļu iegādei saņēma 6900 rīdzinieku un no Rīgas domes budžeta līdzekļiem tika izlietoti 173 235 lati

Avots: Rīgas domes Labklājības departaments

nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas