Skolēnu brīvdienās dodas uz Turciju, Skandināviju un Disnejlendu FrancijāPēc dažām nedēļām skolēniem sāksies nedēļu ilgas brīvdienas. Un vismaz daļa no viņiem dosies kādā ārvalstu ceļojumā, jo, kā liecina ceļojumu aģentūru informācija, skolēnu brīvdienu datumi ir pieprasīti, un arī tūrisma operatori ir sasparojušies un piedāvā daudz interesantu organizēto ceļojumu.

«Brīvlaiku datumi ir aktuāli,» norāda ceļojumu aģentūras Rīgas tūristi direktore Dace Štāla. Cilvēki dodas uz Itāliju, ceļojumos arī pa Latviju, kruīzos uz Skandināviju, kā arī populārs galamērķis ir Disnejlenda Francijā. Bet vai visi braucēji ir tiešām vecāki, kas gaida skolēnu brīvdienas, D. Štāla tomēr šaubās. Viena daļa, kas šajos datumos dodas izbraukumos, ir paši skolotāji, kā arī daļa vecāku, kuri skolēnu brīvdienas gaida, lai savas atvases brīvdienās nodotu, piemēram, vecvecāku audzināšanā un viņi katru dienu nebūtu vadājami uz skolu, bet paši tikmēr atpūšas, dodoties ceļojumā.

Ceļojumu aģentūras Travel Art klientu konsultante Inese Krūmiņa norāda, ka vecāki dodas ceļojumos ar bērniem rudens skolēnu brīvdienās. Taču galvenokārt izvēlas atpūtu siltajās zemēs, piemēram, Turcijas kūrortos, kur oktobra beigās varētu būt vēl silts un saulains laiks, kā arī jūras ūdens temperatūra nebūs zemāka par +23 grādiem, taču iespējamas arī jau lietainās dienas. Tendenci apstiprina tas, ka, piemēram, izlidošanai uz Antāliju 22. oktobrī ar atgriešanos 29. oktobrī Rīgā čārterreisos vairs nav vietu. Vecāki, kuri gaidīja pēdējā brīža cenas atpūtai skolēnu brīvdienās siltajās zemēs, tādējādi cerot ietaupīt, būs vīlušies, jo šādu ceļojumu praktiski vairs nav.

Vēl ir iespēja pieteikties ekskursijām tepat pa Latviju, kas maksās vairāk nekā desmit latus no cilvēka. Tāpat arī ir iespēja, piemēram, par 175 latiem iepazīt Ungāriju, 285 latiem Itāliju, par 490 latiem – Ziemeļkipras turku republiku.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas