Skolēnu pavasara brīvlaikā uz tematiskām ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejsSkolēnu pavasara brīvlaikā – 16., 17., 18. martā pulksten 12.00 – uz tematiskām ekskursijām aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Piedāvājumā: trešdien, 16. 03. pulksten 12.00 ekskursija “Rīga un rīdzinieki – ceļojums laikā no aizvēstures līdz 20. gadsimtam”, ceturtdien, 17. 03. pulksten 12.00 – ekskursija “Rīga teikās un leģendās“, piektdien, 18. 03. pulksten 12.00 – ekskursija “Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos”. Dalība Skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti.

Muzejs aicina skolēnus, vecākus, pedagogus uzzināt daudz interesanta, apmeklējot muzeju, piedaloties piedāvātajās ekskursijās, kā arī individuāli apskatot pastāvīgo ekspozīciju un izstādes “Viduslaiku Rīgas rakstāmlietas” un “Trauslās atmiņas. Dagerotipi, ambrotipi un ferotipi Latvijā”.

Trešdien, 16. martā, plkst. 12.00 ekskursijas “Rīga un rīdzinieki – ceļojums laikā no aizvēstures līdz 20. gadsimtam” gaitā tās dalībnieki iepazīs Rīgas pilsētas rašanās un attīstības vēstures daudzkrāsainos stāstus, uzzinās kā dzīvojuši Rīgas iedzīvotāji dažādos gadsimtos, kā muzeja eksponāti atklāj un liecina par notikumiem, par tik dažādajām personībām, kuru loma Rīgas gadsimtu stāstā ir ievērojama.

Ceturtdien, 17. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Rīga teikās un leģendās“ sniegs iespēju ielūkoties aiz vēsturisko faktu un leģendu priekškara. Programmas gaitā, ieklausoties muzeja pedagoga stāstītajās teikās, leģendās, kā arī uzzinot patiesus vēsturiskus notikumus, iepazīstot interesantus muzeja priekšmetus, būs interesanti “ieraudzīt” Rīgas vēsturi arī šādā fokusā. Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis, zinājuši arī, kā stāstus stāstīt, lai tie paliktu bērnu un bērnu bērnu atmiņā. Teju ikviens rīdzinieks zina, kas jāatbild, ja kāds jautā “Vai Rīga jau gatava?”. Ekskursijas gaita to atgādinās, kā arī to, kāds ir Rīgas Lielā Kristapa stāsts, ko vācieši esot darījuši ar vērša ādu, kas zināms par Rīgas raganu un žagatu, un vēl un vēl. Leģendas un teikas glabā seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes, drosmi un prieku.

Piektdien, 18. martā, plkst. 12.00 ekskursija “Bruņniecība un ieroču attīstība viduslaikos” sniegs aizraujošas zināšanas par viduslaiku bruņniecību, krusta kariem, bruņinieku ordeņiem Eiropā un Latvijā. Ekskursijas dalībnieki uzzinās, kā notika bruņinieku iesvētīšana, kādas bruņas un ieročus tie lietoja, būs arī iespēja pašiem sajust viduslaiku bruņu un ieroču “žvadzoņu”, sajust to pamatīgo svaru un, iespējams, uz brīdi pašiem “kļūstot” par bruņinieku.

Dalība Skolēnu brīvlaika ekskursijās – ar muzeja ieejas biļeti. Ekskursijās muzejs dāvā kā īpašu piedāvājumu skolēnu brīvlaikā.

Muzejs atgādina! Apmeklējot muzeju, jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators. Muzeju apmeklējot individuāli, nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Dalība ekskursijās. Bērniem līdz 18 gadu vecumam dalība ekskursijās – bez sertifikāta vai testa uzrādīšanas. Pieaugušajiem, lai piedalītos muzeja pedagoga – gida vadītajās skolēnu brīvlaika ekskursijās jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Bērniem līdz 18 gadu vecumam dalība ekskursijās – bez sertifikāta vai testa uzrādīšanas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas