Šodien animācijas filmu “Zelta Zirgs” izrāda Starptautiskā Kannu kino festivāla tirgūFrancijas pilsētā Kannās, paralēli prestižajam 68.Kannu kino festivālam, šobrīd norisinās arī starptautiskais filmu tirgus Marche du film, kurā filmu studija RIJA prezentē Latvijā tapušas filmas.

Filmu tirgū piedalās vairāk kā pieci tūkstoši filmu nozares kompānijas no 108 valstīm. Trīspadsmit tūkstošu kvadrātmetru platībā, ko aizņem tirgus, atrodams arī filmu studijas RIJA stends, kuru atbalstījusi Latvijas Investīciju Attīstības aģentūra.

No studijas piedāvātajiem pakalpojumiem un filmām īpaši izceļas RIJAS animācijas filma "Zelta Zirgs", kurai šodien, 15.maijā, notiek filmas tirgus skate. Savukārt režisora Normunda Puča dokumentālā filma "Segvārds Vientulis" iekļauta tirgus platformā "Doc Corner'', kas fokusējas uz pilnmetrāžas dokumentālo filmu popularizēšanu un ir īpaša festivāla tirgus sadaļa, kurā pulcējas gan pasaules vadošie dokumentālo filmu ražotāji, gan dažādi festivāli un TV programmu sastādītāji. Šajā tirgus sadaļā šogad iekļautas 200 dokumentālās filmas no visas pasaules, šeit industrijas pārstāvjiem ir iespēja tās gan noskatīties, gan novērtēt, gan iegādāties.

Tirgus laikā studijas RIJA stendā ir parakstīts līgums ar Francijas kompāniju KMBO par sadarbību pilnmetrāžas animācijas filmas "Ābolrauša šūpuļdziema" tapšanā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas