Šodien atklās kultūras mantojuma un laikmetīgās arhitektūras izstādiJau šodien, 17. martā plkst.16.00 koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” plašākai auditorijai tiks atklāta Latvijas laikmetīgās arhitektūras un arhitektūras mantojuma izstāde “Jaunais Vecajā. Latvijā”.

Izstāde ir veidota kā Latvijas arhitektūras mantojumu un laikmetīgo arhitektūru reprezentējoša ekspozīcija Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas organizētās starptautiskās konferences „Kultūras mantojuma, laikmetīgās arhitektūras un dizaina mijiedarbība” ietvaros.

„Izstādei izvēlētie objekti kalpo pārdomām par Veco un Jauno, jo tie savulaik ir izsaukuši debates un joprojām var izraisīt diskusijas starp arhitektu, dizaineru un būvnieku; ēkas īpašnieku un investoru, kā arī valsts un pašvaldību ierēdņiem. Katra no grupām pārstāv savu patiesību par vecā kultūras mantojuma un mūsdienu arhitektūras un dizaina mijiedarbību. Arī sabiedrībai ir dažādi, bieži vien atšķirīgi viedokļi par Vecā un Jaunā harmonisku līdzāspastāvēšanu” uzsver izstādes kurators, Dr. arh. Jānis Lejnieks.

Izstādē atspoguļoti pēdējā pusgadsimta laikā Latvijas arhitektūras mantojumu un laikmetīgo arhitektūru raksturojoši piemēri, kur kultūras mantojums mijiedarbojas ar mūsdienu arhitektūru un dizainu. Izstādes objekti ir tematiski grupēti, pretstatot atšķirīgas pieejas vēstures interpretācijai. Daļa no ekspozīcijas objektiem veltīta koka arhitektūras mantojumam, kurš mūsdienās ir visapdraudētākais.

Izstādi atklās Latvijas Republikas Kultūras ministrijas Radošo industriju nodaļas referente Dzintra Purviņa, Valsts Kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) vadītājs Juris Dambis un izstādes “JAUNAIS VECAJĀ. Latvijā ” koncepcijas autors un kurators Dr. arh. Jānis Lejnieks.

Izstādi „JAUNAIS VECAJĀ. Latvijā” finansē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un to realizē SIA „Fotocentrs” radošā komanda.

Ar ekspozīciju “Jaunais Vecajā. Latvijā” pirmie iepazinās 2015.gada 12.un 13.martā notikušās Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros organizētās starptautiskās konferences „Kultūras mantojuma, laikmetīgās arhitektūras un dizaina mijiedarbība” dalībnieki, kura norisinājās Latvijas Mākslas akadēmijas telpās.

Izstāde būs apskatāma no šā gada 17. līdz 30.martam, kā arī tā turpināsies no 24.aprīļa līdz 24.maijam darba dienās no plkst. 11.00 līdz 15.00 koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga”.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas