Šogad „Gada rīdzinieka” tituls piešķirts māksliniecei Džemmai SkulmeiRīgas domes balva „Gada rīdzinieks 2015” šogad piešķirta māksliniecei Džemmai Skulmei par ieguldījumu Latvijas mākslas un sabiedriskās dzīves attīstībā un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē. Balvu viņai pasniegs Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs domes svinīgajā sēdē, kas notiks 18.novembrī plkst. 12.00 par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 97. gadadienai.

Svinīgajā sēdē tiks pasniegti arī Rīgas domes Atzinības raksti, kā arī Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balva. Ar Rīgas domes Atzinības rakstiem tiks apbalvots Latvijas radio koris un tā mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava par izcilu muzikālo sniegumu un Rīgas vārda popularizēšanu pasaulē. Par daudzpusīgas augstākās izglītības attīstību un sekmīgu ārvalstu studentu piesaisti Atzinības rakstu saņems Rīgas Stradiņa universitātes rektors, profesors Jānis Gardovskis. Sirds ķirurģijas centra vadītājs, profesors Romans Lācis tiks apbalvots par izcilu ieguldījumu medicīnas zinātnes attīstībā un sekmīgu starptautisko sadarbību.

Rīgas domes un LZA balvu saņems LZA akadēmiķis Rihards Kondratovičs par izcilu selekcionāra darbu, ieguldījumu daiļdārzniecībā un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē. Viņu šim apbalvojumam izvirzīja LZA.

Uz pašvaldības apbalvojumu „Gada rīdzinieks” var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai.

Pretendentus apbalvojumam „Gada rīdzinieks 2015” varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs līdz 9. novembrim. Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova un viņa vietnieka Andra Amerika vadībā. Žūrijā bija Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Zigmars Liepiņš, LZA prezidents Ojārs Spārītis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis, sociologs Arnis Kaktiņš, u.c. sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Līdz šim apbalvojumu „Gada rīdzinieks” saņēmuši diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas