Šogad Rīgas Velo nedēļa pārsteigs ar vairāk nekā 20 pasākumiem


Atklājot pavasara sezonu, jau otro gadu Rīgas dome un biedrība Rīgas Velo nedēļa, sadarbībā ar citiem velo aktīvistiem, no 22.aprīļa līdz 5.maijam rīkos dažādus izklaidējošus un izglītojošus pasākumus.


Rīgas Velo nedēļas laikā ikviens tiks aicināts iepazīt velo kultūru un tās dažādību pilsētā. Rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja iepazīt velobraucējus. Savukārt tiem, kuri tikai apsver iespēju ikdienā izmantot velosipēdu, būs iespēja pieteikties apmācībās. Rīgas Velo nedēļas mērķis ir piedāvāt ikvienam interesantus, radošus un izklaidējošus pasākumus, baudīt labu izklaidi un kultūru.


Pēdējos divos gados Rīgā ir strauji pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas arvien biežāk pārvietojas ar velosipēdu. SIA “Ērenpreiss Original” veiktais pētījums liecina, ka 19% no Latvijas iedzīvotājiem, ja laika apstākļi ir piemēroti, pārvietojas ar velosipēdu katru dienu, bet 35% no astoņām līdz 15 reizēm mēnesī. 38% izmanto velosipēdu, lai izklaidētos un relaksētos, savukārt 25%, lai uzturētu sevi fiziskā formā.


“Rīgas ielās redzami visdažādākie velosipēdi – pilsētas, pludmales, sporta, kalnu, ērmriteņi, fiksīši un citi, bet vienojošais motīvs ir ērtāka, ekoloģiskāka un ekonomiskāka pārvietošanās, salīdzinot ar automašīnu,” stāsta viens no Rīgas Velo Nedēļas organizatoriem Toms Ērenpreiss. “Šīs nedēļas mērķis ir parādīt Rīgas iedzīvotājiem, cik interesanta un dažāda ir velo kultūra, ieinteresēt cilvēkus pievienoties ikdienas velo braucēju pulkam, kā arī veicināt labākas attiecības starp dažādiem velosipēdistiem un citiem satiksmes dalībniekiem.”


Rīgas Velo Nedēļa sāksies 22.aprīlī un šogad pārsteigs ar vairāk nekā 20 pasākumiem. Nedēļa noslēgsies ar krāšņu, un jau par tradīciju kļuvušo, Tvīda braucienu – retro velosipēdu un tērpu parādi 5.maijā.


Velo nedēļas ietvaros katrs atradīs sev ko piemērotu un interesantu:
  • Sacensību gara un azarta mīļotājiem aizraujošais un unikālais velo polo turnīrs Grīziņkalnā vai velo pilsētas medībās, kur komandās jāveic dažādi uzdevumi, kas saistīti ar prasmi orientēties pilsētā vai velo ruļļu cīņas - 500 metru sprints starp braucējiem uz velosipēdiem, kas stiprināti uz īpašiem veltņiem jeb ruļļiem.

  • Intelektuālās izklaides un kultūras mīļotājiem velo filmu vakari un pat brīvdabas kino, ekskursija pa vēsturiskām velosipēdu rūpnīcām un objektiem, diskusijas par velo infrastruktūru, drošām velo novietnēm, lekcijas par to, kas ir tvīds, velo evolūcija, tikšanās ar populāriem velo braucējiem un viņu stāsti

  • Izklaides un atpūtas cienītājiem Ērmriteņu radošā izgatavošanas darbnīca un to parāde, Velo Mandala RĪGA|2014, iepazīstot Rīgas radošos kvartālus, velo detaļu un aksesuāru tirdziņš vai krāšņākais nedēļas notikums un kulminācija - Tvīda brauciens – retro velosipēdu un tērpu parāde Rīgas ielās.


 

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas