Šonedēļ Rīgā gaidāmas vairāk nekā 20 mākslas norises Baltajā naktīSestdien, 3. septembrī, Rīgā jau 17. reizi notiks mūsdienu kultūras forums Baltā nakts. Tā laikā galvaspilsētas centrā, Vecrīgā, Pārdaugavā, Pļavniekos, Čiekurkalnā un citviet galvaspilsētā varēs baudīt vairāk nekā 20 foruma rīkotāju sagatavotās koncertprogrammas, performances un instalācijas, kā arī izrādes, izstādes un festivālu īpašo piedāvājumu.

Instalācija “Par mieru!” Bastejkalnā un “Dārzs, kur saule riet” Ziedoņdārzā

Atsevišķi Baltās nakts darbi pilsētvidē būs apskatāmi jau no 1. septembra. Bastejkalnā Zinību dienas vakarā būs vērojama instalācija “Par mieru!”. Vairāk nekā 100 metrus garo gaismas instalāciju veidos 50 divus metrus augsti izgaismoti skrējēju silueti, kas simulēs kustību kā manifesta formu. Instalācijas autors ir slovāku mākslinieks un gaismu dizainers, kurš pazīstams ar pseidonīmu sedemminut. Viņa instalācija 2020. gadā bija apskatāma Bratislavas Baltās nakts programmā, bet dziļāku un sabiedriski aktuālu vēstījumu tā ieguva Košicē, kad 2022. gada martā tur notika koncertakcija, paužot slovāku sabiedrības nosodījumu karam Ukrainā.

Tikmēr Ziedoņdārzā no 1. septembra diennakts tumšajā periodā būs apskatāma audiovizuālā pilsētvides instalācija, kuras centrā atradīsies vides objekts – saulriets. Katram apmeklētajam pienākot pie mākslīgās saules, tā uztvers cilvēka klātbūtni un aktivizēs audio failus, kuros ierakstīti dažādi Latvijas dzejnieku dzejoļi par sauli, kā arī Latvijas dabas skaņas.

Biopoētika pilsētas kanālā un audiovizuāla instalācija “Matērija. Telpa” Tallinas ielā

Sestdien no plkst. 21.00 līdz plkst. 03.00 pilsētas kanālā pie Rīgas Brīvostas pārvaldes ēkas būs skatāma optiska gaismas projekcija uz vēdekļveida ūdens ekrāna. Tajā atainotā krāšņās un izteiksmīgās projekcijas tēlu valoda vēstīs par ūdens izcelsmi, atmiņu un pirmatnējo spēku, kas stāv pretī apkārt esošajai civilizācijai.

Savukārt no plkst. 19.00 līdz plkst. 02.00 koncertzālē “Tu jau zini Kur” būs baudāma audiovizuālā instalācija “Matērija. Telpa”. Instalācija ir pirmatnējās skaņas un attēla meklējumi akadēmiskajā, elektroniskajā mūzikā un video mākslā.

Īpašs muzikālās skaņas un gaismas notikums “Glāss. Einšteins. Locītavas” ar laikmetīgās dejas un cirka elementiem būs aplūkojams Āgenskalna tirgū.

Dzejas diskotēka Viesturdārzā, festivālu “Homo Novus”, “Survival Kit”, “Skaņu mežs” programmas un pasākumi apkaimēs

Laikmetīgās mākslas performances apmeklētāji aicināti baudīt Baltās nakts pasākumus arī Tallinas ielas kvartālā, dejas, foto un video instalāciju “Re Vera” Skolas ielā 2, dzejas diskotēku Viesturdārzā, Arhitektu nakts izstādes un diskotēku Torņa ielā, savukārt video mākslas un mūzikas mijiedarbības spēku pasākums “Videogrāfija XVII – Space Textures XVI” gaidāms Vagonu ielā 21.

Vairākus laikmetīgās mākslas pasākumus Baltajā naktī piedāvās arī festivāli “Survival Kit 13” un starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” Vecrīgā, kā arī nepieradinātās mūzikas un filmu mākslas festivāls “Skaņu mežs” Rīgas Anglikāņu Sv.Pestītāja baznīcā.

Tāpat gaidāms koncerts “Balta nakte, zaļa zāle” Mazās ģildes dārzā, Kristīnes Prauliņas uzstāšanās Ēbelmuižas parkā, koncertprogramma “Momentary” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un grupas “alejas” koncerts Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Tikmēr uz burvju triku izrādi “Baltās nakts maģija” visi aicināti kultūrtelpā “Strops” Pļavnieku bērzu birzī.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas