Šonedēļ – Skaņu meža koncerti un meistarklasesEksperimentālās mūzikas festivāls Skaņu mežs savu divdesmito jubileju svinēs šonedēļ, 23. un 24. septembrī, kultūras norišu vietā „Hanzas perons" (Hanzas iela 16a). Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu servisa" kasēs un www.bilesuserviss.lv. 25. septembrī noritēs arī festivāla bezmaksas pasākums bērniem.

Festivālā uzstāsies eksperimentālā hip-hopa grupa Clipping. ar Grammy balvas laureātu Davīdu Digsu (Daveed Diggs) priekšgalā, atmosfēriskas elektroniskās mūzikas duets Space Afrika, avangarda komponists Pēters Ablingers (Peter Ablinger), kura mūziku izpildīs vijolniece Biliana Vučkova (Biliana Voutchkova), trokšņu mūziķis Rasels Hasvels (Russell Haswell), radio-operu komponiste Iveta Džanīne Džeksone (Yvette Janine Jackson), kvartets [Ahmed], ko medijs The Wire nodēvējis par "advancētāko džeza gupu uz šīs planētas", un daudzi citi.

Gaidāms arī komponistes Evijas Skuķes jaundarbs Sievietība vokālam un klavierēm.

23. un 24. septembrī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) LMT kamerzālē (ieeja no Raiņa bulvāra 23) notiks arī festivāla viesmākslinieku meistarklases. Tās vadīs saksofonists Seimūrs Raits (Seymour Wright) no kvarteta [Ahmed], komponisti Iveta Džanīne Džeksone un Pēters Ablingers, kā arī akusmātiskās mūzikas institūta GRM vadītājs Fransuā Bonē (François J. Bonnet).

25. septembrī notiks festivāla aktivitātes Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu un Kultūras ministrijas atbalstītā projekta LYRA ietvaros. Bērniem paredzētus jaundarbus prezentēs Linda Leimane, Mārtiņš Grauds un Sabīne Moore, kā arī Jenija Bergera Mīre (Jenny Berger Myhre) un Anna Bielska (Anna Bielski).

LYRA saņem dotācijas 206 256,00 EUR apmērā no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas EEZ grantu ietvaros. Projekta mērķis ir iepazīstināt jauniešus un bērnus ar eksperimentālo mūziku un iesaistīt tās radīšanā. Eksperimentālā mūzika, būdama savā būtībā demokrātiska un nehierarhiska, dos iespēju piedalīties mūzikā apmācītiem un neapmācītiem bērniem un jauniešiem. Tā kā projekts ir organizēts starp sociālajiem un etniskajiem slāņiem, tas būs arī sociāli iekļaujošs.

Projekta LYRA kopējās attiecināmās izmaksas ir 202 510,00 EUR, Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta programmas „Vietējā attīstība, nabadzības mazināšana un kultūras sadarbība" atbalsta summa 85% jeb 85 000,00 EUR, no tās:

Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums 85% jeb 175 317,60 EUR;

Valsts budžeta līdzfinansējums 15% jeb 30 938,40 EUR.

Grupa [Ahmed] festivālā uzstāsies projekta REMAIIN ietvaros - tas pētī citu kontinentu mūzikas ietekmes Eiropas avangardā. Biliana Vučkova savukārt pārstāvēs novatoriskās mūzikas platformu SHAPE+. Abus projektus atbalsta ES programma „Radošā Eiropa" un Kultūras ministrija.

Vienas dienas biļetes cena ir 20 EUR, savukārt divu dienu biļešu cena ir 30 EUR. Biļetes ir iespējams iegādāties „Biļešu servisa" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas