Šonedēļ Z studijā grupa “Pērkons”Decembri Latvijas Televīzijas koncertciklā “Koncerts Z studijā” iesāks rokgrupa “Pērkons”. Mūziķi izpildīs gan dziesmas, kas skanēja leģendārajā koncertā Ogres estrādē, gan dziesmas ar dzejnieka Klāva Elsberga vārdiem.

Juris Kulakovs koncertu iecerējis kā rekviēmu diviem draugiem. Pirmā koncerta daļa būs veltīta izcilajam režisoram Jurim Podniekam, tādēļ izskanēs dziesmas, ko “Pērkons” izpildīja Ogres estrādes koncertā 1985. gada 6. jūlijā. Tovakar Podnieks uzsāka filmēt savu slavenāko darbu – dokumentālo filmu “Vai viegli būt jaunam?”. Savukārt koncerta otrajā daļā izskanēs dziesmas ar dzejnieka Klāva Elsberga dzeju. “Abi šie talantīgie cilvēki gāja bojā traģiski. Gan Juris Podnieks, gan Klāvs Elsbergs bija mūsu draugi. Koncerts būs veltījums viņiem, tādēļ arī nosaucu to par “Rekviēmu mūsu draugiem””, stāsta Juris Kulakovs. Pirms koncerta, mūziķus uz īsu sarunu aicinās LTV raidījumu vadītāja Eva Johansone.

Tieši 5. decembrī režisoram Jurim Podniekam apritētu 70 gadi. Godinot režisoru, LTV skatītāji pēc koncerta varēs vērot dokumentālo filmu “Vai viegli būt jaunam?”. Filmu REPLAY.lv būs iespējams skatīties 30 dienas pēc izrādīšanas LTV1 arī ārpus Latvijas teritorijas.

“Koncerts Z studijā. Pērkons” – 5. decembrī, plkst. 21.15 LTV1 un REPLAY.lv tiešraidē. Koncertu būs iespējams vērot arī LTV un REPLAY.lv Facebook lapās.

Uzsveram, ka koncertu ierakstu laikā tiek un tiks ievēroti visi drošības noteikumi. Koncerta scenogrāfija un kadrējums veidots tā, lai visi iesaistītie, arī mūziķi uz skatuves, varētu ievērot atbilstošu un drošu distanci. Uzsveram, ka drošības apsvērumu dēļ ieraksta laikā studijā atrodas tikai mūziķi un tie LTV darbinieki, kuri iesaistīti ieraksta nodrošināšanā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas