Šovakar daudzveidīgu programmu piedāvā pasākums “Baznīcu nakts”Baznīcu nakts ietvaros 6.jūnijā laikā no plkst. 18.00 līdz 24.00 Rīgas dievnamos būs iespēja dzirdēt starptautiski atzīto vokālo grupu „Latvian Voices”, mūziķi Goran Gora, ansambli „Anima Solla”, tenoru Ingu Pētersonu un aktieri Juri Hiršu, ģitāristu Kasparu Zemīti un citus māksliniekus.

Nakts programmā līdzās muzikāliem priekšnesumiem un ērģeļu skaņām būs iespēja redzēt arī smilšu kino, piedalīties ekskursijās pa baznīcu mācītāju pavadībā un pavadīt laiku lūgšanās.

Baznīcu nakts tiks atklāta plkst. 18.00 Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā ar kopīgu ekumenisku tikšanos un svētbrīdi mācītāja Krista Kalniņa vadībā. Pasākumu iezvanīs baznīcu zvanu skaņas, tā atgādinot pasākuma pimreizību. Visa vakara garumā, kas ilgs sešas stundas, baznīcas piepildīs daudzveidīga pasākumu prpgramma, ietverot gan baznīcas koru un ansambļu uzstāšanos, gan ekskursijas pa dievnamiem un stāstījumus gida pavadībā gan par baznīcu vēsturi, gan mākslas priekšmetiem, ko glabā baznīcas.

Baznīcu nakts programma veidota, aptverot dažādas Rīgas apkaimes un pasākuma ietvaros aicinot apmeklēt ne tikai labi zināmās Vecpilsētas un centra baznīcas, bet doties arī uz Mežaparku, Sarkandaugavu un Vecmīlgrāvi, Bolderāju un Āgenskalnu, kā arī Latgales priekšpilsētas dievnamiem. Pievēršot uzmanību šīm, mazāk zināmajām baznīcām, un aicinot tās apmeklēt ikvienu interesentu, tajās muzicēs Latvijā labi zināmi mākslinieki. Tā, piemēram, Haralda Sīmaņa priekšnesumu varēs dzirdēt Bolderājas ev.lut. baznīcā, savukārt Mežaparka ev.lut. baznīcā – mūziķis Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora). Latgales priekšpilsētā Rīgas Jēzus ev.lut. baznīcā līdzās Vitas Kalnciemas ērģeļspēlei būs iespēja vērot arī Smilšu kino un dzirdēt vokālā ansambļa “Anima Solla” koncertu.

Viena no plašākajām vakara programmām būs Jaunā Sv. Ģertrūdes ev. lut. baznīcā, kur koncertēs saksofonists Artis Gāga un ērģelnieks Aivars Kalējs, kā arī dziedās un spēlēs Latvijas Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs un tenors Ingus Pētersons.

Lutera ev.lut. baznīcā Torņkalnā koncertēs Emīla Dārziņa jauktais koris, diriģenta Artūra Ancāna vadībā. Savukārt Mateja baptistu baznīcā (centrā) koncertu sniegs vokālā grupa „Latvian Voices". Vīlandes baptistu baznīcā uzstāsies Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris „Sōla”. Pārdaugavā, Mārtiņa ev.lut. baznīcā būs iespēja dzirdēt Rīgas Gospeļkora koncertu Jāņa Maslovska vadībā.

Praktiska darbošanās un informācija par ikonogrāfijas teoriju un praksi varēs saņemt Sv. Alberta Romas katoļu baznīcā, savukārt Āgenskalna baptistu baznīcā darbosies Pantomīma, bet Sv. Pāvila ev. lut. baznīcā pirmo reizi uzstāsies klaunu grupa “Mirabilibus”.

Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā ērģēlmūziku atskaņos Kristīne Adamaite, bet dziedās Jolanta Strikaite un citi mūziķi un mūzikas studenti.

Pasākums “Baznīcu nakts” ir piemērots ģimenēm, draugu grupām un individuāliem apmeklētājiem. Dalība visos Baznīcu nakts pasākumos ir bez maksas. Visa aktuālā informācija un pasākuma programma

Visu 42 baznīcu vakara programma publicēta www.baznicunakts.lv

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas