Šovakar sākas slavenā “Cirque du Soleil” viesizrādes Rīgā

Sākot no šodienas, 21. decembra, Latvijas iedzīvotājiem pirmo reizi ir iespēja apmeklēt pasaulslavenā cirka “Cirque du Soleil” uzveduma “Saltimbanco” izrādes. Kopumā Kanādas cirks līdz pat 25. decembrim “Arēnā Rīga” izrādīs sešus “Saltimbanco” priekšnesumus. Katru izrādi vienlaikus varēs noskatīties aptuveni 5 500 cilvēku un tās notiks “Arēnas Rīga” amfiteātra konfigurācijā, kas nodrošina lielisku skatuves parredzamību no jebkuras vietas.

Iespaidīgās 34 metrus garās un 20 metrus platās “Saltimbanco” skatuves uzstādīšanai “Arēnā Rīga” bija nepieciešamas divas dienas un tās uzbuvē bija iesaistīts 140 cilvēku liels tehniskais personāls. Skatuvē tiek izmantotas vairāk nekā 183 metrus garas troses, kas notur akrobātisko tīklu, aprīkojumu un gaismas elementus. Gaisa akrobātiskais tīkls ir 9 metrus garš un tiek izstiepts 14 metrus virs skatuves. Tā galvenais mērķis ir noturēt trapeci un gumijas.

Virs skatuves atrodas metāla riņķu pārsegs, lai gaisma varētu ielīt uz skatuves gluži kā caur koku zariem vai krāsainām vitrāžām.“Saltimbanco” uzvedumā tiek izmantoti dažādu krāsu efekti. Gaisma rada kinemātisku noskaņu, ievedot un novedot māksliniekus no fokusa atkarībā no viņu atrašanās vietas uz skatuves un viņu kostīmu krāsām. Ar apgaismojuma palīdzību tiek izceltas konkrētā priekšnesuma zonas, pievēršot skatītāju uzmanību noteiktai vietai arēnā, pārējo atstājot tumsā.

Katrā priekšnesumā pieci mūziķi un divi dziedātāji uz skatuves platformas izpilda mūziku dzīvajā izpildījumā. Mūziķi seko mākslinieku kustībām un rūpējas, lai priekšnesums izdotos sinhrons. Dziesmu vārdi “Saltimbanco” mūzikai ir sacerēti no mākslīgi izveidotas valodas, kas radīta tieši šim šovam un ir darināta no vairākām valodām, tai skaitā – arābu, zviedru un vācu.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas