Šovasar radoši pieteiks Eiropas kultūras galvaspilsētas gadu


Esplanādes parkā, laukumā pretim Raiņa piemineklim šovasar darbosies nodibinājuma Rīga 2014 atvērtais birojs, kura mūsdienīgo veidolu izlolojuši Latvijas jaunie arhitekti un kur ikviens varēs izjust Eiropas kultūras galvaspilsētas gada elpu. Šogad radoši informatīvā telpa Esplanāde 2014 piedāvās vēl plašāku norišu programmu, savukārt tehnoloģijas nodrošinās Rīga 2014 partneris Lattelecom. Atvērtais birojs darbosies no jūnija otrās puses līdz septembrim.


Radoši informatīvās telpas arhitektoniskā veidola autors ir latviešu arhitekts Austris Mailītis, kurš telpu veidojis, lai tā būtu iespējami caurspīdīga. „Telpā līdzīgi kā parkā vibrēs gaismēnu saspēle, un lielie balta auduma laukumi dos ēnu saulainā dienā, tie kalpos kā projekciju laukumi un varēs kļūt par vietu radošām izpausmēm,” skaidro A.Mailītis. „Radoši informatīvās telpas konstrukciju veidos sastatnes, kas ne tikai ļauj telpai būt viegli maināmai un ielāgojamai tajā notiekošajām kultūras norisēm, bet arī ietver simbolisko nozīmi - kultūra ir dzīva, ja tā ir procesā.”


Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome šo ieceri atzīst par mūsdienīgu un labu. Gan arhitektonisko, gan dizaina izteiksmes līdzekļu ziņā objekta telpiskā izpausme saskanēs ar pilsētas vizuālo tēlu, kāds tas būs 2014. gadā, kad daļa kultūras būvju būs apjoztas celtniecības sastatnēm, raksturo Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas vadītājs Juris Dambis.


Šī būs telpa radošumam, jauna tikšanās vieta pilsētas centrā un ar mūsdienīgu arhitektūru iedvesmos rīdziniekus un daudzos pilsētas viesus. Nodibinājums Rīga 2014, veidojot radoši informatīvo telpu, ņēmis vērā, ka Rīgā ne tikai jāpaplašina kvalitatīvu kultūras pasākumu klāsts, bet jārada brīvi pieejama telpa sarunām, kas uz pilsētu ļauj paraudzīties citādāk, un arvien vairāk jāizmanto moderno tehnoloģiju iespējas kultūras lietojumā un cilvēku saziņā.


Radoši informatīvajā telpā varēs iepazīt Rīga 2014 projektus, kas prezentēs plānotās norises, priecēs ar radošām darbnīcām, ar teātra, kino, dejas un citu žanru notikumiem. Ar vairākiem kultūras pasākumiem rīdziniekus iepazīstinās arī Sigulda un Zviedrijas pilsēta Ūmeo. Esplanādē darbosies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Gaismas pils lasītava, kur varēs lasīt grāmatas, uzzināt par norisēm, kas plānotas jaunajā bibliotēkas ēkā, un jauniem, mūsdienīgiem bibliotēkas pakalpojumiem, kas apmeklētājiem būs pieejami jau 2014.gadā. Vairāki kultūras programmas akcenti veidoti sadarbībā ar Rīga 2014 partneri Lattelecom, kurš Esplanādē nodrošinās arī bezmaksas wifi un brīvpieejas datorus.


Esplanāde 2014 piedāvās programmu šīs vasaras lielākajās kultūras norisēs, pilsētas svētkos, Dzejas dienās. Dziesmu un deju svētku laikā ikvienam šeit būs iespēja sekot līdzi svētku norisēm, būs tiešraides ekrāni.


Radoši informatīvo telpu Esplanāde 2014 rīdzinieki un pilsētas viesi iepazina jau pagājušogad, kad mēneša laikā to kopumā apmeklēja un pasākumos piedalījās vairāk nekā 40 tūkstoši viesu.


Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji vēlas atdzīvināt Esplanādi un 2014.gadā to padarīt par notikumu epicentru, vietu kvalitatīviem un dinamiskiem kultūras pasākumiem. Iecerēts, ka tieši Esplanādē atradīsies Eiropas kultūras galvaspilsētas gada informācijas centrs.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas