Spēlfilmai “Jelgava ’94” jau 30 000 skatītājuSpēlfilmu “Jelgava ‘94” kopš pirmizrādes septembrī apmeklējuši jau vairāk nekā 30 000 skatītāju visā Latvijā, un 23. novembrī notiks filmas starptautiskā pirmizrāde Tallinas festivālā “Black Nights”.

Tāpat kā Kannu festivāls, Berlināle un citi pasaules lielākie kinofestivāli, Tallinas festivāls Black Nights / Pimedate Ööde Filmifestival pieder pie A-klases festivāliem, turklāt ir tāds vienīgais Ziemeļeiropā. Filma Jelgava ’94 iekļauta festivāla Baltijas filmu konkursā.

Režisors Jānis Ābele neslēpj prieku par filmas panākumiem: “Prieks, ka rudens bagātajā kultūras piedāvājumā mūsu filma Latvijā vēl aizvien ir kinoteātru repertuāru sastāvdaļa. Īpašs prieks, ka vēl aizvien tā tiek labi apmeklēta, - tas nozīmē, ka šobrīd par to jau jāpateicas vairs ne tikai mārketinga aktivitātēm vai grāmatas slavai, bet personīgiem ieteikumiem. Un, ja kāds saviem draugiem iesaka aiziet un iztērēt naudu par darbu, ko esi veidojis vairākus gadus, tas, protams, ir patīkami. Atbalsts ļoti motivē sākt ceļu ar filmu jau ārpus Latvijas robežām, jo zini, ka mājās filma ir novērtēta.”

Filmas stāsta centrā ir nupat četrpadsmit gadu dzimšanas dienu nosvinējušais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nemanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē mūzikas grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki.

Filma Jelgava ’94 saņēmusi deviņas nominācijas Nacionālajai Kino balvai Lielais Kristaps, tai skaitā kategorijās Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākais spēlfilmas režisors, Labākais spēlfilmas operators, Labākais mākslinieks, arī par labāko mūziku, skaņu, kostīmiem un grimu. Nacionālo kino balvu pasniegšana paredzēta 12. novembrī un būs skatāma arī LTV tiešraidē.

Filma Jelgava ’94 vēl joprojām skatāma kinoteātros, turklāt sadarbībā ar projektiem Kino visiem un visur Latvijā un Kinopunkts filma tiek demonstrēta arī vairāk nekā 40 kino-izrādīšanas vietās visā Latvijā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas