Starptautiskā muzeju nakts Raiņa un Aspazijas pilsētā – JūrmalāSestdien, 16. maijā, Jūrmalas pilsēta ar vērienu atzīmēs starptautisko muzeju nakti, kurai šogad dots moto „Rainim un Aspazijai – 150”. Akcijā piedalīsies Jūrmalas pilsētas muzejs un tā filiāles – Aspazijas māja un Jūrmalas brīvdabas muzejs, Jūrmalas teātris, Mākslinieku nams, Mākslas galerijas gleznu teātra ART rezidence „Inner Light” un A/S „Latvenergo” Energoefektivitātes centrs.

Jūrmalas Brīvdabas muzejā darbosies brīvdabas kino, pl.21.30 koncertu sniegs grupa „Astro'n'out”. Pilsētas muzejā darbosies grafiti mākslinieku improvizācijas, kas veltītas Aspazijai un Rainim.

Jūrmalas pilsētas muzejs (Tirgoņu iela 29) apmeklētājus gaidīs no 18.00–02.00. Šajā laikā būs apskatāma muzeja vēstures ekspozīcija „Rīgas Jūrmalas un Ķemeru kūrorta vēsture”, kā arī vairākas izstādes: Liānas Loginas zemstikla glezniecības izstāde, Mākslinieces Ingemāras Treijas gleznu izstāde „Saules meitas”, Multimediāla izstāde „Raiņa Telpa. Plašums, dziļums, bezgalība” un Marselam Prustam (1871–1922) veltīta izstāde. Visu šo laiku darbosies muzeja kafejnīca un suvenīru veikals.

Tiks piedāvātas arī vairākas radošās darbnīcas: 18.00–22.00 muzeja pagalmā grafiti mākslinieku improvizācijas – veltījums Aspazijai un Rainim, 18.00–20.00 radošās darbnīcas bērniem: krāsošanas un veidošanas darbnīca, kuru vadīs tēlnieks Genadijs Stepanovs un māksliniece Jana Rāve, kā arī Smilšu spēļu nodarbības bērniem „Pasakas par Jūrmalu”. No 19.00–24.00 Mobilā Grafikas Darbnīca aicina lielus un mazus uz radošo darbnīcu „Ziedi Aspazijai.”, kuru laikā varēs iepazīties ar grafikas oriģināltehnikām, praktiski piedaloties drukāšanas procesā. To vadīs māksliniece Nele Zirnīte.

Aspazijas mājā (Z.Meierovica prospekts 18/20) no 19.00–19.20 Rīgas Vācu kultūras biedrības vokālais ansamblis "Morgenrot” izpildīs populāras dziesmas, kuras no vācu valodas atdzejojusi Aspazija, 20.30 – 21.00 "Ziedoņa maģija", mūzika un dzeja I. Piedalīsies trio "Voice of Instruments" Aspazija un Ilmārs Šterns – dzeja, 21.00–21.30 un 22.00–22.30 "Aizgulējies pravietis", improvizācijas par Aspazijas tēmu. Piedalīsies Kauguru kultūras nama jauniešu teātris "Eksperiments". 21.30–22.00 "Smalkās antenas", mūzika un dzeja II, trio "Voice of Instruments" Aspazija un Ilmārs Šterns – dzeja. 22.30–23.00 "Šās nakts vaiņagā", mūzika un dzeja III, trio "Voice of Instruments" Aspazija un Ilmārs Šterns – dzeja. Visa pasākuma laikā viktorīnas un konkursus par Aspazijas māju vadīs LKA studentes Marta Ciprusa un Ieva Rijniece.

Jūrmalas Brīvdabas muzejs (Tīklu iela 1A) darbosies no 19.00–23.00, no 19.00–21.30 apmeklētāji varēs baudīt Brīvdabas kino. Tiks demonstrētas Latvijā veidotas animācijas filmas pēc Raiņa un Aspazijas dzejas un lugu motīviem. Būs apskatāma ekspresizstāde – Jūrmalas Brīvdabas muzeja Muzeju nakts pasākumu (2005–2014) foto galerija. Spēlēs Uldis Vainovskis (saksofons). Darbosies Fotosesija – "...Pastāvēs, kas pārvērtīsies" /Rainis/. Kā katru gadu – zivju zupa un karsti kūpinātas zivis. Muzeju nakts šeit noslēgsies ar grupas „ Astro'n'out" koncertu plkst. 21:30

Mākslinieku namā (Muižas iela 6) no 18.00–01.00 Izstāde–akcija „Kopotie raksti".

Jūrmalas teātrī (Muižas iela 7) no 19.00–01.00 Teātra kostīmu izstāde – instalācija no Aspazijas lugu iestudējumiem Jūrmalas teātrī "....Es slāpdama pēc gaismas stariem tvēru....", bet no 22.00–23.00 teātra dziesmu koncerts.

A/S "Latvenergo" Energoefektivitātes centrā (Jomas iela 4) no 19.00–21.00 uzstāsies Jūrmalas bērnu pašdarbības kolektīvi, Jūrmalas leļļu teātra studijas rotaļas un spēles "Kaķenītei bērni bija", radošās darbnīcas. No 19.00–01.00 izglītojošas konsultācijas par elektroenerģijas efektīvu izmantošanu, eXperimenti ar FIZMIX.
Mākslas galerijas gleznu teātra ART rezidencē "Inner Light" (Omnibusa iela 19) no 18.00–01.00 tiks piedāvāta „Fraktālā grafika „Inner Light", Romāna Hodirjeva un Aleksandra Jermolajeva eksperimentālās grafikas gleznu izstāde, Vitālija Jermolajeva gaismas gleznu izstāde „Gaismas ceļojums", Gaismas glezniecība „Inner Light" arhitektūrā un glezniecībā un Liānas Ņikoļinas lietišķās mākslas darbu izstāde „Jūrmala–Milāna–Rīga". Tiks atklāta jaunā galerijas kafejnīca "Art Cafe".

Arī šogad muzeju nakts dalībnieki Jūrmalā – Jūrmalas pilsētas muzejs, Aspazijas māja, Jūrmalas brīvdabas muzejs, Jūrmalas teātris, Mākslinieku nams un A/S „Latvenergo” Energoefektivitātes centrs ir vienojušies kopīgā akcijā. Apmeklējot visus sešus objektus, Muzeju nakts apmeklētāji saņems pārsteiguma balvas. Ieeja muzeju nakts pasākumos bez maksas.

Jūrmalas pilsētas muzejs un Aspazijas māja piedalīsies arī Raiņa un Aspazijas jubilejas gadam veltītajā akcijā “Rainis un Aspazija klauvē!”, kuru Latvijas mērogā organizē Kultūras ministrijas darba grupa, visas vasaras garumā rosinot apciemot ne tikai jubilāru Raiņa un Aspazijas, bet arī citu Latvijas rakstnieku, literātu un kultūras darbinieku memoriālos muzejus īpašās kartītēs sakrājot sešus unikālos zīmogus. Akcija norisināsies no 16. maija līdz 15. augustam, bet balvu saņēmēji tiks izlozēti Raiņa 150. dzimšanas dienā – 2015. gada 11. septembrī. Laimētāji varēs saņemt gan vērtīgas grāmatas, gan teātra un koncertu biļetes, muzeju apmeklējumu brīvbiļetes, suvenīrus un citus labumus.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas