Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs dāvina bezmaksas ieeju bērniem un ģimenēm


1. jūnijā – Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs dāvina bezmaksas ieeju pastāvīgajās ekspozīcijās ģimenēm un bērniem līdz 18 gadu vecumam. Bērni un ģimenes tiek gaidītas visās LNMM ēkās: Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, Mākslas muzejā „Rīgas Birža”, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, kā arī LNMM izstāžu zālē Arsenāls.


Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka (K. Valdemāra ielā 10a) būs atvērta no plkst. 11.00 līdz 20.00 un piedāvās ģimenēm* un bērniem iespēju bez maksas apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju, kas ietver Baltijas mākslas attīstību 18. gadsimta beigās un 19. gadsimta sākumā, kā arī iepazīstina ar latviešu mākslas klasiku un nacionālās skolas tapšanu.


Mākslas muzejs „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6) 1. jūnijā būs atvērts no plkst. 10.00 līdz 20.00 un piedāvās bērniem un ģimenēm apskatīt bez maksas pastāvīgo ekspozīciju, kas ietver Gleznu galeriju – 16.–19. gadsimta mākslinieciski kvalitatīvākos mākslas darbus no muzeja kolekcijas ar akcentu uz holandiešu, flāmu un vācu mākslu, Rietumu porcelāna galeriju, Sudraba kabinetu un jaunatvērto Austrumu mākslas galeriju ar muzeja jaunāko apmeklētāju iecienītāko eksponātu – Senās Ēģiptes sarkofāgu ar mūmiju.


Savukārt Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs (Skārņu ielā 10/20) 1. jūnijā būs atvērts no plkst. 11.00 līdz 17.00 un piedāvās pastāvīgās ekspozīcijas bezmaksas apskati, kura pēc vairāk kā divdesmit gadiem pirmo reizi ir pilnībā atjaunota.


Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (Elizabetes ielā 57a, dz. 26) bērnus un ģimenes gaidīs no plkst. 11.00 līdz 18.00, un tajā būs iespējams bez maksas apskatīt muzeja pastāvīgo ekspozīciju, kas veidota kā stāstījums par abu mākslinieku dzīves trim aspektiem: radošo darbību, sabiedrisko dzīvi un ģimeni, kā arī izstādi „Aleksandra Beļcova un Franču Rivjēra”, veltītu 120. jubilejai kopš mākslinieces dzimšanas, kurā eksponētie gleznojumi, zīmējumi, skiču albumi, mākslas porcelāns, fotogrāfijas un dokumenti ļauj ieraudzīt Franču Rivjēru Aleksandras Beļcovas acīm un iepazīt vienu no spožākajiem posmiem mākslinieces radošajā biogrāfijā.


Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls (Torņa ielā 1) bērni un ģimenes laikā no plkst. 12.00 līdz 18.00 varēs bezmaksas apskatīt krāšņo LNMM izglītības programmas „Es un māksla” sezonas noslēguma izstādi, kurā eksponēti bērnu un pieaugušo eļļas pasteļa zīmējumi – veiksmīgākās darbu kopijas un labākās radošās kompozīcijas par tēmām, ar kurām strādājuši pazīstami mākslinieki, kuru darbi bija skatāmi muzeja izstādēs un ekspozīcijās gada laikā.


Iepriekš piesakoties pa tālruni, pastāvīgās ekspozīcijas iespējams apskatīt kopā ar muzejpedagogu, kurš iepazīstinās ar muzeju tā mazākos apmeklētājus:
• Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka: (+371) 67 324461;
• Mākslas muzejs „Rīgas Birža”: (+371) 67 357536;
• Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs: (+371) 67 830917.


* Bezmaksas ģimenes biļete: 1-2 pieaugušie un 1-4 bērni līdz 18 gadu vecumam


Nāciet pie mums visi kopā! Būsim priecīgi Jūs redzēt!

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas