Starptautisko mūzikas un kino festivālu Jūrmalā atklās Žerars Depardjē

Jau trešo gadu starptautiskais festivāls "Mūzika&Kino" priecēs mūzikas un kino cienītājus ar interesantu programmu - Latvijā viesosies izcili mākslinieki no dažādām valstīm un pat kontinentiem. Šogad būs iespēja tikties ar leģendāro franču kinoaktieri Žerāru Depardjē, krievu rakstnieku, aktieri un režisoru Jevgēņiju Griškovecu, romantisko indie popgrupu no ASV - BRAZZAVILLE, mūzikas virtuoziem no Austrijas IGUDESMAN & JOO, Krievijas rokmūzikas klasiķu grupu AUKCION un izbaudīt tango šovu TANGO AROMĀTS.


Mūzikas un Kino Festivāls šogad notiks no 9.jūlija līdz 15.jūlijam Rīgā vēsturiskajā kinoteātrī "Splendid Palace" un Jūrmalas koncertzālē "Dzintari".


Festivāla muzikālā programma


09.07. - Festivāla atklāšanas ceremonija. Igora Stravinska opera oratorija "Ķēniņš Edips" ŽERĀRA DEPARDJĒ un MARIJAS TEĀTRA solistu, orķestra un kora izpildījumā.


Leģendārais franču kinoaktieris kopā ar Marijas teātra solistiem, kori un simfonisko orķestri piedalīsies Igora Stravinska operas oratorijas "Ķēniņš Edips" iestudējumā. Žerārs Depardjē iejutīsies Teicēja lomā, tādējādi iemiesojot libreta autora, paša Žana Kokto, garu un redzējumu. Iestudējuma režisors ir Vasilijs Barhatovs, diriģents - Marijas teātra diriģents, Mihailovskas teātra muzikālais vadītājs Mihails Tatarņikovs. Šī gada martā notika Žerāra Depardjē un Marijas teātra kopdarba Eiropas turneja, un inscenējums ar sajūsmu tika uzņemts Parīzē, Dortmundē un Ženēvā.


10.07. - uzstāsies amerikāņu indie popgrupa "BRAZZAVILLE" (ASV). " The New York Times" to dēvē par Losandželosas izsmalcinātāko grupu, tās mūzika klausītājus aizvedīs romantisku noskaņu pilnā ceļojumā.


11.07. - "AUKCION" (Krievija). Krievu rokmūzikas klasiķi un "Ļeņingradas rokkluba" dalībnieki piedāvās īpašu vasaras programmu. Tajā skanēs gan pazīstamas melodijas, gan skaņdarbi no 2011. gada rudens albuma "Jula" ("Žėą"). Savas pastāvēšanas 35 gadu laikā šis būs tikai otrais grupas koncerts Latvijā.


12.07. - JEVGĒŅIJS GRIŠKOVECS un grupa "BIGUDI" (Krievija). Cilvēks-teātris, Krievijā populārais rakstnieks, aktieris un režisors Jevgēņijs Griškovecs uzstāsies kopā ar grupu "Bigudi". Pirms 10 gadiem Rīga bija viena no pirmajām pilsētām, kurā Griškovecs iepazīstināja skatītājus ar savu dziesmu projektu. Rīga arī kļūs par pilsētu, kur šis muzikālais stāsts noslēgsies. Pēc vasaras koncertu sērijas Jevgēņijs Griškovecs plāno teikt ardievas savas dzīves "muzikālajam posmam".


13.07. - šovs "TANGO AROMĀTS"(Argentīna). Dziedātāja Mariela Martinesa, mūziķu trio un Argentīnas tango deju pāri radīs uz skatuves īstu tango atmosfēru, aizvedot skatītajus uz tipisku Argentīnas kafejnīcu, vienlaikus sniedzot ieskatu hronoloģiski precīzā vēsturē un stilu attīstībā. Šie mākslinieki spēj piešķirt tango maksimāli piesātinātu izpildījumu, jo paši ir dzimuši Buenosairesā un jau iemantojuši dzīvas leģendas statusu.


14.07. - IGUDESMAN & JOO (Austrija). Trakulīgie mūzikas virtuozi un Gideona Krēmera mīluļi spīdoši apvieno nopietno mūziku ar humoru, trikiem un jokiem. YouTube vietnē viņu klipus noskatījušies 28 miljoni apmeklētāju, padarot viņus par tīmekļa sensāciju.


Festivāla organizatori: producentu centrs "ASG Production". Festivālu atbalsta Jūrmalas pilsētas dome un Latvijas Kultūras ministrija. Festivāla goda prezidents - pazīstamais serbu kinorežisors un mūziķis Emirs Kusturica, mākslinieciskais vadītājs - Vasilijs Barhatovs.


Avots: nra.lv

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas