“Summer Sound Liepāja” uzstāsies “H-Blockx”, “Clock Opera” un Iiris


Mūzikas festivālā Summer Sound Liepāja, kas notiks 6.jūlijā un 7.jūlijā,, uzstāsies numetāla grupa H-Blockx no Vācijas. Festivāla mākslinieku sarakstu papildina arī viena no 2012. gada labākajām indīmūzikas grupām Eiropā - Clock Opera, kā arī martā debijas albumu izdevusī igauņu dīva IIRIS.

H-Blockx ir deviņdesmitajos gados Minsterē dibināta numetāla grupa. Dēvēti par numetāla aizsācējiem Eiropā, 1995. gadā H-Blockx tika nominēti MTV Eiropas mūzikas balvai nominācijā "Labākā jaunā grupa" (Breakthrough artist). Dziesmas "Move", "Ring of Fire" un "The Power" likušas cilvēku pūļiem kustēties mūzikas ritmā lielākajos Eiropas rokmūzikas festivālos. Grupa līdz šim izdevusi sešus studijas albumus, divas dziesmu izlases, trīspadsmit singlus un pārdevusi vairāk nekā 750 tūkstošus ierakstu. Maijā, pēc piecu gadu pārtraukuma, klajā nāks H-Blockx jaunais, septītais albums. Tā nosaukums ir HBLX un tā pirmais singls "Can"t Get Enough" jau dzirdams radiostacijās.

Pēc nepilnas nedēļas, 23.aprīlī klajā nāks britu indīmūzikas grupas Clock Opera debijas albums Ways To Forget. Pateicoties dziesmām "Belongings" un "Lesson No. 7" grupa iemantojusi popularitāti visā Eiropā, arī Latvijā. Britu laikraksts The Sunday Times britu četrotnes debijas albumu pasludināja par "neapstrīdamu 2012. gada šedevru", tikmēr sociālais mūzikas portāls SHOUT4MUSIC, dodot albumam 9 balles, prognozē, ka Ways To Forget decembrī noteikti būs atrodams 2012. gada labāko albumu sarakstā. Clock Opera Latvijā spēlēs pirmoreiz, un tas notiks festivāla Otrajā dienā, 7.jūlijā.

Bet īpašu atmosfēru festivālam piešķirs eklektiskā igauņu popmūzikas dīva IIRIS, kuras koncerti vienmēr klausītāju ierauj kādā citā pasaulē. Marta nogalē klajā nāca dziedātājas debijas albums The Magic Gift Box, no kura jau iznākuši divi singli - "Melyse" un "Weirdo" - abas dziesmas skanējušas arī Latvijas radiostacijās. Tie, kuri redzēja un dzirdēja IIRIS uzstāšanos pagājušā gada Summer Sound Liepāja, zina, ka koncerts neliks vilties. "Nekas nestāv IIRIS ceļā, lai viņa kļūtu par pasaules mēroga superzvaigzni." - tā pērn MTV Iggy blogā rakstīja Halleja Bondija, un IIRIS patiešām ir ceļā uz pasaules slavu - albums nāca klajā ierakstu kompānijas EMI Finland paspārnē un šovasar IIRIS uzstāsies mūzikas festivālos visā Eiropā.
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas