Tallinas Kvartāls piedāvā laikmetīgās mūzikas un baleta pirmizrādi “Elle”16. jūlijā plkst. 20.30 koncerttelpā “Tu jau zini Kur” norisināsies muzikāli teatrāla pirmizrāde “Elle”. Jauns oriģināldarbs, kurā apvienojas tīrs dažādi mākslas virzieni – mūzika, balets un teātris.

Izrādes iekšējā dramaturğija ir balstīta uz Vecās Derības stāstu par enģeļa Lucifera krišanu un mūsdienu ticīga cilvēka dzīves ceļu. Cauri gadsimtiem uzskati par to, kāda ir cilvēka īstā daba un būtība, nemitīgi mainās. Mūsdienās bažas par sevi, savu rīcību un uzskatiem izjūt ikviens cilvēks, nereti ieslodzot sevi nenoteiktības sajūtā. Kas ir grēks? Kas ir tikums? Kas ir tie, kas velk robežas un tie, kas tās sargā? Mēs visi esam vienā laivā ar nosaukumu DZĪVE. “Elle” ir pārdomas, nesamerināšanās, protests, sāpes. Tā ir cerība uz citu, labāku, tikumiskāku dzīvi bez aizspriedumiem. Vai tas vispār ir iespējams? Vai Dieva dusmas kādreiz rims?

Izrādes autori ir jaunie profesionālie mākslinieki – čellists, komponists Marks Viļenskis, pianists, komponists Ēvalds Lazarevičs, Latvijas Nacionālā baleta jaunais solists Germans Sevčenko un Jaunā Rīgas Teātra jaunie aktieri Toms Harjo un Agate Krista.

Organizatoru lielākais prieks ir redzēt jaunos profesionālos māksliniekus sadarbojoties radošā komandā. Viss izrādes saturs ir pārdomāts – pašu kompozīcijas, horeogrāfija, režija un pat gaismu spēles. Savstarpējā pielāgošanās – mūzika atbilstoši saturam, baleta elementi pielāgoti urbānai videi un aktieru izaicinājums būt režisoriem – ir aizrautīgs un kvalitatīvs process. Izrāde noteikti būs spilgta un vienaldzīgs nepaliks neviens!

Pasākumu varēs apmeklēt ar derīgu Covid-19 sertifikātu vai pēdējo 48 stundu laikā veiktu negatīvu Covid-19 testu (arī bērniem līdz 12 gadu vecumam).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas