Tallinn Music Week paziņo 2021. gada programmuStarptautiskais mūzikas festivāls Tallinn Music Week, kas šogad notiks no 29. septembra līdz 3. oktobrim, ir izsludinājis šī gada mūzikas programmu. Festivālā piedalīsies 155 mākslinieki no 16 valstīm, no kuriem 11 ir no Latvijas. Par galveno sadarbības partneri un programmas veidotāju no Latvijas ir kļuvis nepieradinātās mūzikas festivāls Skaņu mežs.

2021. gada Tallinn Music Week festivālā uzstāsies tādas pasaules līmeņa zvaigznes, kā grupa A Place To Bury Strangers un apvienība DVS1 no ASV, Hatari no Islandes, dāņu pankroka apvienība Iceage, palestīniešu mūziķis Baširs Murads un somu akordeonists Anti Palanens.

Šogad Latviju festivālā pārstāvēs 11 apvienības un mūziķi, tostarp eksperimentālās popmūzikas būtnes Sign Libra un Evija Vēbere, tumšās atmosfēriskās mūzikas apvienības Pamirt un +K+M+B, džezfanka grupa The Coco’nuts, kā arī Gints Smukais. Festivālā ir gaidāma grupas NIKTO līdera Aleksandra Aleksandrova solo uzstāšanās, jauna projekta Matadata performance, Dj Monsta un Laimas Jansones kopprojekta ZeMe dalība folkmūzikas vakarā, kā arī grupu Oghre un V V Z uzstāšanās smagā metāla mūzikai veltītos koncertos.

Jaunās un eksperimentālās skatuves pārstāvji un inovatīvie izpildītāji uzstāsies 2.oktobrī Tallinas Melngalvju namā. Šeit pirmo reizi savu programmu prezentēs Latvijas nepieradinātās mūzikas un mākslas festivāls Skaņu mežs sadarbībā ar igauņu festivālu Üle Heli. Kopīgi izveidotās programmas ietvaros uzstāsies leģendārā jaunā māksliniece Sign Libra, itāļu eksperimentālais duets L'impero della Luce, eksperimentālās mūzikas komponists Sanders Sarmets, unikāli un ekspresīvi solo mūziķi Marts Avi no Igaunijas un Aleksandr Aleksandrov no Latvijas, audiovizuālās eksperimentālās mūzikas projekti + K + M + B, Tonoptik un Matadata.

Jaunie TMW programmas partneri ir festivāli Skaņu Mežs no Latvijas, What’s Next In Music? no Lietuvas, Blow Up no Somijas un Võnge no Igaunijas, kā arī neatkarīgo mūzikas aģentu starptautiskā apvienība AGIMA Agents. Festivāls Skaņu mežs šogad ir kļuvis par vienīgo programmas kuratoru, kas pārstāv Latviju.

Festivāla atklāšanas dienā, 30.septembrī Melngalvju namā notiks komponistes Lisas Hibepapeles un starptautiskā projekta Themes For Great Cities: Tallinn pirmatskaņojums, kas ir ipašs festivālam sagatavots skaņdarbs, kas iepazīstinās sabiedrību ar interpretāciju par pilsētas skaņām.

Starptautiskās Keychange iniciatīvas partnerības ietvaros festivāls TMW ir apņēmies īstenot dzimumu līdzsvarotu programmu, kurā tiek uzsvērta dzimumu un seksuālo minoritāšu vērtība.

Pilna TMW festivāla programma tiks izsludināta vasaras laikā. Festivāla ietvaros notiks arī bezmaksas koncerti uz pilsētas skatuvēm, mūzikas industrijas konference Nordic Hotel Forum un HALL tehno klubā, paneļdiskusijas, mākslas programma, mūzikas darbnīcas bērniem un īpaši pasākumi Lasnamae apkaimē.

Sākot ar šodienu biļetes uz TMW2021 pasākumiem var iegādāties vietnē Piletilevi. Abonementi ir pieejami ar atlaidi līdz 30. jūnijam Tallinn Music Week interneta veikalā un Piletilevi. TMW 2021 galvenais sponsors ir Telia. Festivāla muzikālā programma sagatavota sadarbībā ar aģentūru Damn.Loud.

Festivāla abonementi, kas garantē ieeju visos mūzikas festivāla vakaros, līdz 30. jūnijam tiek pārdoti ar atlaidi 55 eiro apmērā (no 1. jūlija cena pieaugs līdz 59 EUR, no 1. septembra - līdz 65 EUR)

PRO abonementi (konferenču un festivālu apmeklēšanai) par cenu 150 EUR (no 1. jūlija - 175 EUR, no 27. septembra - 200 EUR) un DigiPRO abonementi, kas ļauj piedalīties tīmekļa konferencē ir pieejami par 50 EUR (no 1. septembra - 75 EUR).

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas