Taps portāls par darba iespējām Baltijas jūras reģionāLabāka darba meklējumos ceļasomas nolemj krāmēt ne viens vien Latvijas iedzīvotājs. Lai došanās prom nenotiktu pēc principa uz labu laimi, bet pirms tam cilvēks varētu rūpīgi izvērtēt, kādas reāli darba iespējas tiek piedāvātas un vai viņš ar savu zināšanu bagāžu un izglītību maz ir piemērots brīvajai vakancei, taps portāls par Baltijas jūras reģionam aktuāliem darba tirgus jautājumiem.

Portāls tiks veidots projekta Centrālbaltijas darba prāmis ietvaros, un tajā iesaistījušies četri partneri – Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas pārstāvji. Portāls nodrošinās informāciju dažādās valodās par darba tirgiem, profesionālo apmācību, kvalifikāciju un darba iespējām pierobežas reģionos. Savukārt paša projekta mērķis ir paplašināt pārrobežu informācijas plūsmu, kas būtu noderīga mobilajiem darba meklētājiem, uzņēmumiem, darba devējiem, investoriem, kas atrodas pierobežas reģionos vai vēlas veidot tur savu darbību. Projekta ietvaros notiks semināri un apmācību programmas, lai dalītos ar pieredzi un labās prakses piemēriem, kā arī lai tādējādi palīdzētu izprast projekta dalībvalstu normatīvos aktus, struktūras un atbildīgo institūciju darbības prakses.

«Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas pārrobežu reģionos darba meklētājiem pietrūkst zināšanu gan par darba iespējām, gan par nodarbinātības aģentūrām kaimiņvalstīs, gan par to, kā nosaka darba meklētāju kvalifikāciju. Lai risinātu šīs un citas ar darba tirgus mobilitāti saistītas problēmas, veidosim informācijas platformu jeb portālu par darba tirgus jautājumiem, profesionālo kvalifikāciju un apmācībām, kā arī par darba iespējām kopējā pierobežas reģionā starp Zviedriju, Somiju, Igauniju un Latviju. Tas nozīmē, ka tiks nodrošināta savstarpēji salīdzināma detalizēta informācija par profesionālo izglītību, tālākizglītību, profesionālajai kvalifikācijai atbilstošām darba iespējām, kas nodrošinās darbaspēka atbilstību darba tirgus prasībām, proti, cilvēkam būs iespēja apskatīties aktuālos darba piedāvājumus, izanalizēt, vai viņš atbilst konkrētajām darba devēju prasībām, vai nepieciešams iegūt papildu kvalifikāciju, lai varētu pretendēt uz brīvo vakanci,» skaidro projekta Centrālbaltijas darba prāmis vadītāja Latvijā Zane Zeibote. Viņa piebilst, ka ar laiku ir plānots portālu savienot ar līdzīga veida citu valstu mājas lapām. «Piemēram, līdzīgs portāls ir izveidots starp Vāciju un Ungāriju, starp Čehiju un Vāciju. Pievienošanās nodrošinātu iespēju meklēt sev piemērotu darbu ne tikai Baltijas jūras reģionā, bet arī daudz plašākā mērogā,» stāsta Z. Zeibote. Portāla atvēršana tiek plānota 2012. gada pirmajā pusē. Kopējais projekta budžets ir vairāk nekā 700 000 eiro, no tiem Eiropas nauda – 570 000 eiro, pārējais ir valstu līdzfinansējums.

Avots: nra.lv
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas