Tbilisi Operas un baleta teātra vadošo solistu ansambļa “Suļiko” koncerts Lielajā Ģildē


Pirmdien, 29.jūlijā, 19.00 Lielajā Ģildē norisināsies Tbilisi Operas un baleta teātra vadošo solistu ansambļa „” koncerts, informēja kultūras biedrība "Baltais Sapnis" vadītāja Ligita Ādamsone.


Koncerts ir veltījums Riharda Vāgnera 200.jubilejai. Koncertprogrammā: divi spoži Vāgnera skaņdarbi - Landgrāfa ārija no operas „Tanheizers” un Volframa romance „O du, mein holder Abendstern”. Klausītājus iepriecinās iemīļotas operārijas - Dona Oktavio ārija no Mocarta operas „Dons Žuans” un Kalafa ārija no Pučīni operas „Turandota”, pārsteigumā - teiksmainas mazpazīstamas operārijas un, pieminot Vāgnera laikabiedru Dž.Verdi viņa 200.atceres gadā, skanēs Makdufa ārija no „Makbeta”.


Opermūzikas programmā gruzīnu dziedoņus pavadīs Latvijas Nacionālās operas koncertmeistare Ērika Apeine.


„Suļiko” koncertdzīve ir piesātināta - koncertēšana Gruzijā, Kazahstānā, Latvijā, Polijā, Ēģiptē, Francijā, Vācijā. "Suļiko” krāšņais dziedājums kuplina Starptautiskos festivālus. Mākslinieki muzicējuši Eilatas mūzikas festivālā Izraēlā, Pareizticīgo dziedājumu festivālā, Starptautiskajā Hammamet festivālā Tunisijā, Ženēvas ledus festivālā Šveicē, Mūzikas festivālā „Nacionālā galerija” Erevānā, Armēnijā.


Ansambli „Suļiko” 2007.gadā uzveidoja Tbilisi Operas un baleta teātra vadošie solisti. Ansambļa direktors- Ivane Galuašvili, muzikālais vadītājs - Kakhaber Onašvili. Ansambli raksturo profesionālā meistarība, suģestējoša pievilcība, bagātas un daudzveidīgas koncertprogrammas.


Koncertmeistare Ērika Apeine paralēli darbam LNO un JVLMA piedalās dažādos muzikālos projektos. Kā orķestra mūziķe regulāri muzicē kopā ar dir. Aigaru Meri un Jelgavas kamerorķestri. Izveidojusies sadarbība ar altistu Artūru Gaili - kopā muzicējot, ir iegūti diplomi Starptautiskajā Jaunās Mūzikas kameransambļu konkursā „Lietuva - Itālija” /II vieta/ un Lietuvas Valsts kameransambļu konkursā /II vieta/. Cieša sadarbība ir izveidojusies arī ar jauktajiem koriem „Teika”, „Ozolzīle” un senioru kori „Atvasara”, piedaloties festivālos Austrijā, Itālijā un Polijā. Kā koncertmeistare regulāri piedalās JVLMA rīkotajos koncertos Latviešu Biedrības namā kopā ar jaunajiem vokālistiem.


2012./2013.g. Ērika ir koncertmeistare ENOA (European Network Opera Acadamy) rīkotajās meistarklasēs Rīgā un Lisabonā, kā arī Nordopera Biennale rīkotajās meistarklasēs Gēteburgā.


Biļetes - Biļešu Paradīzes kasēs, biļešu cena no Ls 8 – Ls 25.


Foto: Publicitātes

Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas