Teātra namā “Jūras vārti” būs skatāma Aigara Rinkuļa gleznu izstādeNo 20. maija līdz 6. jūnijam teātra namā “Jūras vārti” būs skatāma Aigara Rinkuļa gleznu izstāde. Spilgts fotoreālisma piemērs, kuru raksturo dziļa uzmanību, iejūtība pret vissmalkāko ainavas elementu un apbrīnojamas koncentrēšanās spējas.

Aigara radītajās gleznās ir ielikta viņa sirds un dvēseles dziļums, gan arī iekšējā cīņa, jo tikai tā var izskaidrot to gaišumu un siltumu, ko izstaro viņa darbi. Darbu simboliskā noskaņa, kāds mums nezināms liktenīgs vēstījums, it kā mūžības skanējums, sevišķi tas jūtams jūru gleznojumos.  Debesis vēsta par kā garīga, ārpus materiālās pasaules esoša, klātbūtni. Var to saukt arī par ko pārlaicīgu, mūžīgu...

«Vispār lielākā daļa, kas pazina Aigaru, nemaz nezināja, ka viņš glezno. Tāpēc tas, ko es tagad redzu viņa darbos, ir neticami – viņš ir gleznojis ar tik dziļu pasaules izjūtu, viņam Dievs kaut ko smagi atņēmis, bet tai pat laikā pasniedzos lielu dāvanu, un to mēs tagad redzam viņa darbos,» uzskata I.Spulle-Meiere.

Glezniecībai, savu tuvāko cilvēku mudināts, pievērsās pēc 2008.gada ekonomiskās krīzes Latvijā, kad daudzi uzņēmīgi cilvēki zaudēja savu biznesu, darbu, iedzīvi. Kad uzsākās lielākais Latvijas iedzīvotāju izceļošanas bums no Latvijas, meklējot iespēju izdzīvot ārpus valsts – Aigars, būdams stiprs cilvēks, gāja citu ceļu, pievērsās mākslai.

Lai gan Aigaram nebija zināšanu glezniecībā viņš sajuta sevī nepieciešamību savu iekšējo pasauli pārnest uz audekla. Pašmācības ceļā ar katru nākošo darbu, pilnveidojot savas prasmes, viņš radīja vairāk kā 50 gleznas, un būtu radījis vēl, ja ne smaga slimība, kura pārtrauca viņa dzīvi pašā mākslas izaugsmes uzplaukumā.

Atklāšana 20.maijā plkst.18:00 mazajā izstāžu zālē.

Ieeja bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas