Teātra observatorijai telpas būs jāpamet

Neskatoties uz to, ka Teātra observatorija (TO) cer turpināt darbību Kongresu nama telpās, Rīgas namu (RN) valdē lemts, ka sadarbības līgums netiks turpināts un tuvākajā laikā teātrim ir jāaiziet. Ja tas nenotiks, Kongresu nama Jaunā zāle tiks aizzīmogota. Turpmāk telpas plānots izīrēt tikai vienreizējiem pasākumiem.

Vakar sasauktajā preses konferencē TO mākslinieciskās koncepcijas veidotāja un režisore Gaļina Poļiščuka sacīja, ka teātris negrasās pamest speciāli aprīkotās telpas, kurās ieguldīti arī pašu un sponsoru dāvātie līdzekļi. «Teātris ir gatavs vērsties arī tiesā, lai aizstāvētu savas tiesības, turpinot darbību tik ilgi, cik tas faktiski un juridiski būs iespējams. Tā kā līgums noslēgts līdz 2013. gadam, viņiem [RN] nav tiesiska pamata mūs izlikt. Teātris ir kā ģimene, ko netaisos pamest. Nevēlos braukt projām un esmu gatava atteikties no ārzemju piedāvājumiem,» viņa uzsvēra. «Mūsu teātris darbojas septiņus gadus, un šajā laikā esam izgājuši dažādas stadijas. Esam spēlējuši bez dekorācijām, bez algas, ļoti daudz tajā ieguldījuši paši,» piebilda aktrise Karīna Tatarinova.

Uz jautājumu, kālab TO nav spējis pildīt ar RN noslēgtā līguma prasības, radot 5000 latu īres un komunālo pakalpojumu parādu, G. Poļiščuka atbildēja, ka līguma nosacījumi bijuši «baisi», tomēr pārējos punktus, piemēram, par izrāžu skaitu un apmeklētāju piesaisti, teātris spējis izpildīt, un «mēs šajā ziņā tiekam nepatiesi apmeloti». Teātra finansiālajās nedienās G. Poļiščuka vainoja bijušo teātra direktoru Gintu Celmiņu, kurš pārdevis biļetes uz teātra izrādēm caur portālu www.cherry.lv, iegūtos līdzekļus, teātra personālam nezinot, novirzot uz viņa personiskā uzņēmuma bankas kontu. TO juridiskā pārstāve Ineta Muižniece negribīgi komentēja jautājumu, vai saistībā ar šo situāciju teātris ir vērsies tiesībsargājošās iestādēs, pēc brīža tomēr atzīstot, ka «sarunas ir uzsāktas.» «Mūs ir izmantojuši ne ļoti labi cilvēki. Ir grūti atrast godīgu saimniecības vadītāju un administratoru,» sacīja aktieris Andris Kvēps. Teātra vadība atzina, ka, «pateicoties sponsoriem, varētu nomaksāt parādu, taču ir nepieciešama garantija, ka TO šajās telpās varēs spēlēt arī turpmāk.»

G. Poļišcuka pauda aizdomas, ka Kongresu nama Jaunās zāles izmantošana jau paredzēta citiem, Rīgas domei pietuvinātiem nomniekiem, taču nevēlējās atklāt uzņēmuma nosaukumu. «Viņi staigā pa Rīgu un visiem to stāsta,» bija režisores komentārs. RN pārstāve Terēza Luksa šādas baumas noliedz: «Lai Gaļina Poļiščuka konkrēti nosauc šos īrniekus, jo mums tādu ziņu nav! Turpmāk Rīgas Kongresu nama Jauno zāli varēs iznomāt jebkurš interesents, slēdzot īstermiņa nomas līgumus par konkrētiem pasākumiem un izrādēm.

Avots: nra.lv


 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas