Tekstilminiatūru izstāde “Sūnas” – mākslinieku radītās vizuālās pārdomas un manifestiNo 13. maija līdz 2023. gada septembrim tekstilmākslas kolektīvs “Maģi” sadarbībā ar Andreja Upīša memoriālo muzeju Rīgā, Brīvības ielā 38–4 aicina aplūkot tekstilminiatūru izstādi “Sūnas”.

“Sūnas mēdz iekonservēt uzskatus, apturot indivīda attīstību, bet vienlaikus padarot apsūnojušos uzskatus savdabīgi skaistus arī tādus, kādi tie ir. Dažkārt zem sūnām paslēpti sabiedriski un politiski nozīmīgi jautājumi, kuru risināšanai, iespējams, vēl nav pienācis īstais laiks. Bet varbūt tomēr ir un varbūt tieši šobrīd no tiem jānokasa sūnu kārta? Reizēm tas prasa lielu drosmi – palūkoties zem sūnojuma un izcelt saulītē neērtus jautājumus. Reizēm tieši otrādi – drosmi prasa atzīt, ka “neērto jautājumu” vienīgā un pareizā eksistence ir būt zem ažūras sūnu kārtas, kas ir vērtīgāka par aktualitāti zaudējušu jautājumu cilāšanu,” tā par izstādes koncepciju vēsta mākslinieku grupa “Maģi”.

“Latvijas un Igaunijas tekstilmākslinieki izstādē piedāvā savu māksliniecisko redzējumu par sūnām. Tās ir interpretācijas par sūnām frazeoloģiskā, ekoloģiskā, bioloģiskā, antropoloģiskā un psiholingvististiskā kontekstā. Mākslinieku darbi, savstarpēji mijiedarbojoties, veido jaunu māksliniecisku kopumu, kas kalpo par iespēju izstādes apmeklētājam kļūt par jaunradīto sūnu pētnieku, fiksējot tekstilmākslinieku radītās vizuālās pārdomas un manifestus,” stāsta māksliniece Rūta Briede.

Izstādes atklāšana notiks Muzeju nakts ietvaros 2023. gada 13. maijā plkst. 19.00. Viesus priecēs Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas pūšaminstrumentu nodaļas audzēkņu mežragu kvarteta uzstāšanās, kā arī izstādes apmeklētājiem būs iespēja radīt sūnu rakstus izšūšanas tehnikā.

Izstādē piedalās: Ilze Rudzīte, Mārīte Leimane, Kate Putniņa, Maija Purgaile, Erika Zutere, Dace Grīnberga, Kristīne Andersone, Kristīne Kligina, Līva Kaprāle, Annele Slišāne, Jana Purmale, Ieva Krūmiņa, Laura Pika, Antra Saliņa, Ingrīda Sūna, Pēteris Sidars, Kertu Sillaste, Rūta Briede, Evija Stukle-Zuitiņa, Ilona Valaine-Blekte, Diāna Kokoreviča, Dace Vecozola, Elīna Ģībiete.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas