Televīzijā būs skatāms Latvijas Literatūras gada balvas pasniegšanas raidījumsPiektdien, 2021. gada 30. aprīlī, uzreiz pēc raidījuma "Panorāma", plkst. 21.05, kanālā LTV1 būs skatāms Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) pasniegšanas raidījums, kuru veido biedrības “Ascendum” un žurnāla “Satori” radošā komanda. Raidījuma režisore ir Liene Linde, to vadīs dzejnieki Toms Treibergs un Marija Luīze Meļķe, skanēs Edgara Mākena mūzika, un ar īpašu ceremonijai sacerētu skaņdarbu uzstāsies Miķelis Putniņš.

Raidījumā tiks atklāti balvu saņēmēji visās nominācijās, godināti mūža balvas laureāti – valodniece un rakstniece Lalita Muižniece un literatūrzinātnieks Gunārs Bībers, kā arī sveikti speciālbalvas ieguvēji – festivāla “Prozas lasījumi 2020” komanda rakstnieces Ingas Žoludes vadībā.

Jau ziņots, ka LALIGABA ekspertu komisija – rakstniece Nora Ikstena, dzejnieks, atdzejotājs un literatūrkritiķis Raimonds Ķirķis, rakstniece Sabīne Košeļeva, literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe, tulkotāja Inga Mežaraupe, dzejniece un skolotāja Daina Sirmā un dzejnieks, publicists un filozofs Ilmārs Šlāpins – par labākajiem 2020. gadā izdotajiem literārajiem darbiem dzejā, prozā, bērnu literatūrā, kā arī tulkojumu un debijas kategorijā atzinusi:

LABĀKAIS DZEJAS DARBS

Amanda Aizpuriete “Pirms izvākšanās”, Neputns
Ingmāra Balode “Dzejoļi pēc mūsu ēras”, Neputns
Katrīna Rudzīte “Ērti pārnēsājami spārni”, Neputns
Kārlis Vērdiņš “Gatavā dzeja”, Neputns

LABĀKAIS PROZAS DARBS

Inga Ābele “Balta kleita”, Dienas Grāmata
Inga Gaile “Rakstītāja”, Dienas Grāmata
Jānis Joņevs “Tīģeris”, Dienas Grāmata
Laura Vinogradova “Upe”, Zvaigzne ABC

LABĀKAIS DARBS BĒRNIEM

Ērika Bērziņa “Mammas dzejoļi”, ilustrējusi Anna Vaivare, Liels un mazs
Ieva Melgalve, Elizabete Lukšo-Ražinska “Emī un Rū. Robota sirds”, ilustrējusi Guna Poga, Tuta Media
Marts Pujāts “Ej nu ej”, ilustrējusi Lāsma Pujāte, Liels un mazs
Inga Žolude “Pirmo reizi uz Zemes”, ilustrējis Krišs Salmanis, Liels un mazs

LABĀKAIS TULKOJUMS

Dena Dimiņa no holandiešu valodas tulkotais Edvarda van de Vendela romāns “Zilās zāles vasara”, Liels un mazs
Jāņa Elsberga no angļu valodas tulkotā Čārlza Bukovska dzejas izlase “Kodiens”, Neputns
Daces Meieres no lietuviešu valodas tulkotais Jurgas Viles grafiskais stāsts “Sibīrijas haiku”, ilustrējusi Lina Itagaki, Liels un mazs
Māras Poļakovas no krievu valodas tulkotais Leonīda Dobičina romāns “Enpils”, Orbīta

SPILGTĀKĀ DEBIJA

Elvīra Bloma “Izdzēstie attēli”, Orbīta
Andris Kalnozols “Kalendārs mani sauc”, Orbīta
Ivars Šteinbergs “Strops”, Neputns
Lauris Veips “Interesantās dienas”, Orbīta
Laureāti saņems dizaina studijas „Mājo” veidoto LALIGABA lampu un naudas balvas.

Šī gada balvas devīze „Priekos un bēdās” apliecina literatūras spēku pārdzīvot arī visdrūmākos laikus, sniedzot iespēju patverties no apkārt notiekošā, ļaujot ceļot laikā un telpā, kā arī rast mierinājumu un labāk izprast pasauli. Lai kas arī notiktu, grāmata nekad nepievils – būs kopā gan priekos, gan bēdās, gan veselībā, gan slimībā, spēs izvest caur uguni un ūdeni –, to apliecina zīmogs – šī gada balvas vizuālā zīme.

Sīkākas ziņas par nominantiem, speciālbalvas un mūža balvas laureātiem un citām aktivitātēm ir pieejamas mājaslapā www.laligaba.lv, kā arī LALIGABA sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un Twitter.

Latvijas Literatūras gada balva (LALIGABA) ir nozīmīgākais gada notikums literatūras nozarē Latvijā, tas nodrošina literāro darbu profesionālu izvērtējumu un atzinības izteikšanu autoriem par izcilākajiem darbiem, kuri gada laikā publicēti Latvijas rakstniecībā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas