Tēlnieces Līvijas Rezevskas 95 gadu jubileju Kuldīgā atzīmēs ar īpaši veidotu pasākumu programmu “Ieritināties Viņas klēpī”Tēlnieces, Kuldīgas goda pilsones Līvijas Rezevskas 95 gadu jubilejai par godu Kuldīgā gandrīz divu mēnešu garumā, no 23. aprīļa līdz 13. jūnijam, norisināsies māksliniecei veltīta pasākumu programma "Ieritināties Viņas klēpī".

Tēlnieces Līvijas Rezevskas skulptūras un viņas pienesums Kuldīgas pilsētai ir neatņemama Kuldīgas sejas daļa. Ne tikai viesiem, bet arī pašiem kuldīdzniekiem redzamākais un pieejamākais ir publiskie mākslas darbi: skulptūras Pilsētas dārzā, 1905. gada parkā un citviet. Pilsētas dārzs ir unikāls tieši tādēļ, ka tas ietver vienas sievietes radītu skulptūru parku, kas ir vienīgais tāds Latvijā un pat retums Eiropā un pasaulē.

Šogad 20. maijā māksliniece Līvija Rezevska, kura aizgāja mūžībā 2004. gadā, 78 gadu vecumā, svinētu 95 gadu jubileju. Atminoties viņas paveikto un godinot tā klātbūtni Kuldīgas pilsētā, Kuldīgas mākslinieku rezidence sadarbībā ar Kuldīgas kultūras biedrību "Līvija" un Kuldīgas novada muzeju organizē pasākumu programmu un piedāvās skatīt izstādes* Kuldīgas Mākslas namā, Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā un Līvijas Rezevskas izstāžu zālē, kā arī publisku programmu – atceres vakaru, pastaigu-spēli pilsētvidē un radošas darbnīcas bērniem un pieaugušajiem.

Izstāde Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā sniegs iespēju iepazīties ar četru mūsdienu mākslinieču, kuldīdznieču Ingas Melderes, Ilzes Vanagas, Danutes Sīles un Annemarijas Gulbes refleksijām par Līvijas mantojumu. Savukārt izstāde Kuldīgas Mākslas nama telpās ļaus ieskatīties Līvijas radošajā procesā, iepazīstinot ar mākslinieces zīmējumiem, skicēm, modeļiem, kā arī sniedzot sajūtu fonu par laikmeta atmosfēru – padomju laika mākslu, izceļot tieši sieviešu tēlnieču pienesumu un radošo darbu. Visbeidzot, Līvijas Rezevskas izstāžu zālē vienuviet skatāms tēlnieces atstātais mantojums.

Apzinot Līvijas Rezevskas mantojumu, būtiskākais faktors mūsdienās ir gan tā saglabāšana un uzturēšana, gan arī informācijas nodošana par to nākamajām paaudzēm, kas vairotu pārmantojamības principu – izpratni un mīlestību pret mākslu un vēsturi, īpaši sieviešu mākslu –, spēju saredzēt šos aspektus kā pamatvērtības pilsētas izaugsmē un ilgstamībā.

IZSTĀDES

- No 23. aprīļa līdz 13. jūnijam Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā (Kuldīgā, Pils iela 2) notiks izstāde ar četru mūsdienu mākslinieču, kuldīdznieču Ingas Melderes, Ilzes Vanagas, Danutes Sīles un Annemarijas Gulbes dalību, kuras jaunradītos mākslas darbos reflektēs par Līvijas mantojumu.

- No 23. aprīļa līdz 13. jūnijam Kuldīgas Mākslas namā (Kuldīgā, 1905. gada ielā 6) notiks izstāde – ieskats Līvijas Rezevskas radošajā procesā, iepazīstinot ar mākslinieces zīmējumiem, skicēm, modeļiem, kā arī sniedzot sajūtu fonu par laikmeta atmosfēru – padomju laika mākslu.

- Visa gada garumā Līvijas Rezevskas izstāžu zālē (Mucenieku ielā 19) – pastāvīgā ekspozīcija par tēlnieces Līvijas Rezevskas atstāto mantojumu.

PUBLISKĀ PROGRAMMA

- 20. maijā – Līvijas Rezevskas 95 gadu jubilejai veltīta atceres pēcpusdiena Līvijas Rezevskas izstāžu zālē (Kuldīgā, Mucenieku ielā 19).

- Radošā darbnīca ar NELDU BLŪMU. Datumi un norises vieta tiks izziņoti maija sākumā. Detalizētāku informāciju maijā meklējiet Kuldīgas mākslinieku rezidences mājas lapā https://www.facebook.com/kuldigaresidence

- Radošā darbnīca ar DANUTI SĪLI. Datumi un norises vieta tiks izziņoti maija sākumā. Detalizētāku informāciju maijā meklējiet Kuldīgas mākslinieku rezidences mājas lapā https://www.facebook.com/kuldigaresidence

- KLUSIE PILSĒTNIEKI – spēle Pilsētas dārzā.

Dodies pastaigā pa Pilsētas dārzu un izzini tajā mītošos klusos pilsētniekus – mākslinieces Līvijas Rezevskas veidotās skulptūras. Piedaloties spēlē, varēsi ielūkoties Kuldīgas novada muzeja krājuma fotogrāfijās, kurās iemūžināti vēsturiski mirkļi no tēlnieces ikdienas un radošā procesa, kā arī pārbaudīt savas zināšanas, atbildot uz muzeja sagatavotajiem jautājumiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas