Tiešsaistē būs iespēja noskatīties 3. Adventes koncertu “Ziemassvētku šūbertiāde”13. decembrī plkst. 19.00 tiešsaistē būs iespēja noskatīties 3. Adventes koncertu “Ziemassvētku šūbertiāde” no Rīgas Sv. Pētera baznīcas.

Trešajā Adventē klausītājiem tiks piedāvāta romantisma kamermūzikas ģēnija Franča Šūberta iedvesmota Ziemassvētku programma, kas izskanēs Rīgas Sv. Pētera baznīcā, bet interesenti to varēs vērot tiešsaistē, Pēterbaznīcas pārvaldes Facebook kontā.

Koncertā “Ziemassvētku Šūbertiāde” piedalīsies lielisks mūziķu sastāvs: soprāns Anta Jankovska, mecosoprāns Andžella Goba, baritons Nauris Indzeris, flautiste Dita Krenberga, arfiste Dārta Tisenkopfa un pianiste Helēna Kundrāta. Programmā varēs dzirdēt liriskākās un pazīstamākās F. Šūberta vokālās kamermūzikas pērles, fragmentus no cikliem “Skaistā dzirnavniece”, “Gulbja dziesma”, kā arī citas Adventa laika tematikai piemērotas dziesmas. Ditas Krenbergas un Helēnas Kundrātas izpildījumā būs iespēja dzirdēt Introdukciju un variācijas flautai un klavierēm mi minorā op. 160, kurā F. Šūberts izmantojis sava cikla “Skaistā dzirnavniece” dziesmas “Sausās puķes” galveno tēmu. Tas ir viņa vienīgais veikums šādam sastāvam flautai un klavierēm. F. Šūberts, izvēloties savām variācijām skumjo dziesmas melodiju, pratis piešķirt tās variācijās tikai viņam raksturīgo vieglumu, gaišumu un tautiskumu. Pirmo reizi Latvijā skanēs arī bezgala romantiskais Larghetto un Andante no operas “Burvju arfa” Viļņa Kundrāta aranžijā flautai ar arfu. “Burvju arfa” ir viena no retajām F. Šūberta operām, kura uzvesta viņa dzīves laikā. Lai arī opera neguva kritikas atzinību, tajā ir arī ļoti skaistas un apgarotas melodijas, kas visā pilnībā atklāj F. Šūberta romantisko un intraverto talantu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2023 Visas tiesības paturētas