Tiešsaistē būs pieejama daudzveidīga pasākumu programma ar koncertiem, kino seansiem un izstādēmŠogad, atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, Rīgu tradicionāli rotās kompozīcija “Ziedu Latvija”, arī vides objekts - burti “LATVIJA”, un iedzīvotājiem tiešsaistē būs pieejama daudzveidīga pasākumu programma ar koncertiem, kino seansiem un izstādēm.

Svētku noskaņu pilsētvidē radīs Orķestra “Rīga” ceļojošais koncerts, kur retro tramvajs, pārvērsts par muzikālu platformu, kopā ar mūziķiem apceļos teju desmit Rīgas apkaimes no Imantas līdz Juglai un no Ķengaraga līdz Sarkandaugavai, priecējot rīdziniekus ar muzikāliem priekšnesumiem. Līdz ar tradicionālo ziedu kompozīciju, šogad Brīvības laukumā būs arī izvietots vides objekts - burti “LATVIJA”.

Jau daudzus gadus Rīgā, un arī šogad, 4. maijā būs apskatāma kompozīcija “Ziedu Latvija”, kas tradicionāli izvietota pie Brīvības pieminekļa – vietā, kas bijusi nozīmīga valsts neatkarības atjaunošanas laikā un arīdzan šodien, kad atzīmējami svinīgi notikumi valsts dzīvē.

“Šajā pandēmijas laikā svētku un prieka sajūta pilsētā ir īpaši būtiska. Tagad Rīgā atzīmēs valsts svētkus, pēc tam šeit notiks starptautiskais hokeja čempionāts, un tad jau klāt būs vasara, kuras laikā rīdziniekiem ir svarīgas atpūtas un laba laika pavadīšanas iespējas pilsētā. Tāpēc esam izplānojuši jaunas pieejas valsts svētku atzīmēšanā, priecējot rīdziniekus ar ceļojošo koncertu, tāpat parūpēsimies par hokeja svētku pamanāmību pilsētā, savukārt vasarā rūpēsimies par dzīvotprieku pilsētā, īstenojot koncepciju “Vasara Rīgas ielās”,” – tā uzsver Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis.

Atzīmējot svētkus laikā, kad atbildīgi jāievēro epidemioloģiskās drošības pasākumi, daudzveidīga svētku programma ikvienam interesentam būs pieejama tiešsaistē. Koncertus, kino seansus un izstādes sarūpējuši Rīgas kultūras centri, bet Latvijas kino maratonu – Latvijas Nacionālais kino centrs.

Sagaidot svētkus, četras dienas plkst. 12.00 Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina skatīties tematisku video ciklu “Rīga, skani! Rīga, skani! Kas to Rīgu skandināja?”, kur sižetus papildinās folkloras kopas “Laiksne” iedziedātās tautasdziesmas.

Svētku dienā kino mīļotāji Nacionālā Kino centra vietnē filmas.lv varēs skatīties Latvijas kino, kā arī Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā ģilde” tīmekļa vietnē - Romualda Pipara dokumentālo filmu “Monētas dubultportrets”.

Brīvības svētkiem šogad veltīta plaša koncertu programma. Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums” skatītājus aicina vērot koncertu “Akmeņu stāsti” ar etnofolka grupas “Tā kā pērn” piedalīšanos, savukārt vokālā grupa “Putni” priecēs koncertā “Ziedi koši, Latvija!”, ko piedāvā Kultūras centrs “Iļģuciems”. Artūra Maskata, Ringolda Ores, Emīla Dārziņa un citu latviešu komponistu skaņdarbi, kā arī Aleksandra Čaka dzeja skanēs kultūras centra “Imanta” piedāvātajā koncertā “Es un šis laiks”.

VEF Kultūras pils iedzīvotājus aicina vērot svētku koncertu “Dziesma Latvijai”, kurā uzstāsies soliste Elīna Šimkus, Valsts kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” un solo mūziķi diriģenta Aināra Rubiķa vadībā. Aktrise Karīna Tatarinova kopā ar mūziķiem klausītājiem piedāvā koncertuzvedumu “Latvija, mēs ejam tālāk!”, ko sarūpējusi Kultūras pils “Ziemeļblāzma”, savukārt Koncertorganizācija “Ave Sol” svētkos aicina baudīt flautistes Ditas Krenbergas, tenora Jāņa Kurševa un pianistes Agneses Egliņas sniegumu koncertā “Ziedu svētki”.

Jau tradicionāli valsts svētku programmā skanēs arī Orķestra “Rīga” un instrumentu solistu koncerts “Mūsu Latvija”. Tautā iemīļotais solists Daumants Kalniņš kopā ar mūziķiem svētku dienā priecēs klausītājus koncertā “Apskauj Latviju”, kuru rīko kultūras centrs “Mazā ģilde”.

4. maijā pilsētvidi rotās mākslinieces Ilses Krūkles svētku plakāts, kompozīcija “Ziedu Latvija”, Brīvības laukumā izvietotais vides objekts "Burti “LATVIJA”", mākslinieces Kristīnes Plaudes vides mākslas objekts “Liesma”, kas atradīsies Elizabetes un Brīvības bulvāra krustojumā, un protams, valsts simbols - Latvijas Republikas karogs. Pilsētā kopskaitā izvietoti 1053 karogi un vairāki vides objekti - karogkonstrukcijas. Līdztekus tam pilsētvidē eksponētas vairākas izstādes.

Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā būs apskatāma interaktīva izstāde “Demokrātijas atdzimšana”, bet Uzvaras parkā iekārtota vides objektu izstāde “Pastaiga pa “Triumfa arkādi”” -pastaigu taka, kurā tiek reflektēts par cīņas, uzvaras un zaudējuma tēmu laikā, kad cilvēce jau vairāk nekā gadu ilgojas pēc vienas, visiem kopīgas uzvaras.

Foto: Ilustratīvs

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas