Tiks atklāta Artūra Bērziņa personālizstāde “Aizmirsto Sapņu Bode”


Vasaras promenādē uz ielas stūra tu netīšām pamani jaunu veikaliņu ar nepierastu nosaukumu „Aizmirsto sapņu bode”. Laiks ir - kāpēc gan neieiet un neizdabāt savai ziņkārei? Ieejot iekšā, tu nemanot samulsti - visas preces ir neparastas, zīmoli ir nepazīstami un paši noformējumi un attēli uz iepakojumiem liek matiem sakustēties – pie tam nevis aiz šausmām, bet aiz ambivalentām emocijām, nesaprašanas – kā īsti reaģēt? Visi attēli, konceptuāli atbilstoši katras preces saturam, ir balstīti uz daudznozīmību. Katram darbam, katrai iepakojuma ilustrācijai zem kopējā koncepta un estētiskās dimensijas ir arī savs patstāvīgs stāsta izvērsums. Tu esi iekāpis robežzonā.


Šogad huligāniski-izsmalcināts gleznotājs un vizuālo mediju mākslinieks Artūrs Bērziņš piedāvā jūsu uzmanībai neparastu izstādes formātu. No šodienas -11. jūnija - Ģertrūdes ielā 110 aplūkojamā izstāde “Aizmirsto Sapņu Bode" pamatā ir maza veikaliņa simulakrs – izstāde ir iekārtota tā, ka mākslas darbi nav sakarināti pie sienām klasiskajā veidā, bet gan uzdrukāti uz dažādām precēm. Visi objekti salikti uz pseidoveikala plauktiem un vitrīnām. Šī bode ir konraverss milzīgiem supermārketiem, kuros viss ir sistematizēts kā rūpnīcu paviljonos, kuros tirgo vienu un to pašu standartizēto produkciju un nosmacē pārējos mazos uzņēmumus, kuros saimnieki bija ielikuši savu dvēseli, savu redzējumu un noskaņu. Staigājot pa Rīgas mikrorajoniem, ar nezālēm aizaugušajās nomalēs var izjust šo mazo kolorīto veikaliņu rēgus, kas uzdveš virsū omulīgu nostaļģiju pēc tālajiem deviņdesmitajiem. Vienā mazā būdiņā bija iespēja atrast neiedomājamākas preces – suvenīrus, produktus, grāmatas – viss bija vienā čupā - un katra bode izcēlās ar savu kolorītu. Jaunākai paaudzei vispār nav zināma šāda pasaule – pasaule ar alternatīvu. Šis mākslas projekts ir rēgs no cita laikmeta. Nevis no pagātnes – varbūt no nākotnes, varbūt no citas realitātes, bet svarīga ir pati garša, atmosfēra un sajūta, ka var būt arī savādāk. Tādēļ veikals atrodas uz pašas robežas starp centru un nomali – Ģertrūdes ielas pēdējās mājas stūris, kuru no Maskavas rajona atdala dzelzceļa tunelis.


Izstādē satiekas koncepcijas lakonisms un estētikas izteiksmīgums. Simulakra kanonos tiek reprezentēts kaut-kas, kas patiesībā neeksistē – gan produkti, gan brendi, kas tos izgatavo, gan arī pats veikals ir fikcija, imaginārais skaitlis. Šajā pusrealitātes zonā, kurā valda citas stihijas, citi esamības likumi, recipientam vieglāk atrauties no ikdienas reāliju uzbāzīguma un pareflektēt ap mākslīgi radīto vidi un sevi pašu. Šeit nevar nopirkt produktus, taču tēlaini izsakoties, recipients šajā bodē atstāj kaut ko no sevis, bet kaut-ko paņem līdzi.


Blakustelpā apmeklētājiem ir iespēja gūt pēc iespējas pilnvērtīgāku baudījumu no pašu attēlu satura pilna lieluma izdrukās, klasiskā veidā izkarinātās gar sienām.


Artūra Bērziņa daiļradē kliedzoša un krāšņa epatāža spēj veiksmīgi sadzīvot un pastāvēt līdzās rafinētā skaistuma trauslumam, bet cēla apgarotība - ar seksuālo ekscentriskumu, no kontrastējošiem elementiem raisot kaut ko jaunu un jaudīgāku savā iedarbes pakāpē. Zem attēlu estētiskās dimensijas apslēptajā stāsta izvērsumā mākslinieks iznes arī saspringtas pārdomas par mūsdienu reāliju sāpīgām tēmām. Ar viņa daiļradi tuvāk var iepazīties www.berzinsh.lv


Visi laipni gaidīti izstādes izstādes atklāšanā pirmdien, 11. jūnijā plkst. 18:00 un visu izstādes laiku no 11. līdz 21. jūnijam Ģertrūdes ielā 110 (Ģertrūdes un Valmieras ielu stūris).


Darba laiks: 17:00 – 20:00 darbadienās. Brīvdienās slēgts


Ieeja brīva


Plašāka informācija:


www.berzinsh.lv, 29541246


Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas