Tiks izziņoti Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023 nominanti2023. gada 15. augustā plkst. 11.00, Latvijas Arhitektu savienības namā, Torņa ielā 11, norisināsies Latvijas Arhitektūras gada balvas 2023 preses konference, kurā tiks izziņoti balvas nominanti un iesniegto darbu vienojošā tēma.

Preses konferencē piedalīsies Latvijas Arhitektu savienības valdes priekšsēdētāja Linda Leitāne un atlases žūrijas locekļi.

Latvijas Arhitektūras gada balvai 2023 pieteiktos darbus vērtēja atlases žūrija šādā sastāvā – žūrijas priekšsēdētājs, Beļģu arhitekts un arhitektūras un dizaina biroja “Sampling” vadošais partneris Manten Devriendt; Arhitektūras biroja “OAD” (Open Architecture Design) dibinātāja un vadošā arhitekte Zane Tetere-Šulce; Būvniecības uzņēmuma “Rem Pro” vadošā arhitekte Ilze Ratniece; Latvijas Arhitektu savienības Valdes locekle un arhitektu biroja "Virtu" īpašniece Anda Kursiša; Būvinženieris, inženierzinātņu doktors, praktizējošs būvkonstruktors un būvkonstrukciju projektēšanas biroja “IG Kurbads” vadītājs Normunds Tirāns; Eiropā sertificēts arborists, dārznieks, koku eksperts un uzņēmuma “LABIE KOKI” dibinātājs un vadītājs Edgars Neilands; Mākslas kurators un Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja direktors Kaspars Vanags.

Šogad ikgadējam nacionālajam arhitektūras konkursam un nozīmīgākajam apbalvojumam Latvijas arhitektūrā, kas norisinās jau 28. reizi, tika pieteikti 37 darbi, no tiem 33 pieteikumi tika iesniegti kā objekts, bet 4 pieteikumi iesniegti procesu kategorijā. Balva ne tikai akcentē izcilākos sasniegumus Latvijas arhitektūrā un rūpējas par nozares attīstību, bet arī veicina sabiedrības izpratni par arhitektūru.

Latvijas Arhitektūras gada balvu organizē Latvijas Arhitektu savienība ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstu.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas