Tiks pasniegta LTV un LR Gada balva kultūrā “Kilograms kultūras 2014”Sestdien, 21.februārī pulksten 21.15, LTV1, kā arī Latvijas Radio 1 un Latvijas Radio 3 – „Klasika” ēterā tiešraidē no Latvijas Radio 1.studijas būs vērojama Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio kopīgi rīkotās gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2014” pasniegšanas ceremonija.

Elegantā ceremonijā tiks sadalītas kilogramu smagas zelta atsvara statuetes septiņas nominācijās: “Mūzika”, “Kino”, “Teātris”, “Vizuālā māksla”, “Literatūra un grāmatniecība”, “Gada notikums” un “Gada pārsteigums”. “Kultūras kilograms” balvas statueti veidojuši māksliniece Kristīne Jurjāne un tēlnieks Ivars Miķelsons.

Balvas pretendentus gada garumā ir izvirzījusi žūrija, kuras sastāvā ir Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) kultūras žurnālisti, bet uzvarētājus noteicis skatītāju balsojums. Tādējādi šī ir vienīgā balva, kas atspoguļo gan profesionāļu, gan mākslas un kultūras patērētāju viedokli. Vakara gaitā tiks pasniegta arī īpaša Žūrijas balva.

Šogad balvas “Kilograms kultūras“ pasniegšanas ceremonija būs ieturēta dzirkstošās džeza laikmeta noskaņās, jo tieši šajā laikā – 1925. gadā – dzima Latvijas Radio, kuram šoruden tiks svinēta 90 gadu jubileja. Kopā ar balvas “Kilograms kultūras 2014” nominantiem džeza laikmeta atmosfēru radīs Maestro Raimonds Pauls, Latvijas Radio bigbends, aktrise Dita Lūriņa, kā arī dziedātāji Intars Busulis un Daumants Kalniņš. Ceremonijas vadītāju un balvas pasniedzēju lomās redzēsiet LTV un LR kultūras raidījumu vadītāju izlasi.

Gada balva kultūrā “Kilograms kultūras” izceļ Latvijas kultūras jomas spēcīgāko notikumu esenci gada griezumā un popularizē izcilāko Latvijas kultūras profesionāļu sasniegumus, par tiem informējot plašu sabiedrību. Šo apbalvojumu 2011.gadā izveidoja raidījuma “100g kultūras” veidotāji – žurnālisti, kuri ir eksperti dažādās kultūras nozarēs. Šis ir pirmais gads, kad šo apbalvojumu LTV un LR veido kopīgi, ar mērķi to izveidot kā nacionālas nozīmes balvu kultūrā.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas