Topošie džeza mūziķi saspēlēsies ar komponistu un saksofonistu Kārli Vanagu9. novembrī plkst. 18.00 Nacionālās Mākslu vidusskolas Emīla Dārziņa koncertzālē koncertcikla “Saspēles” otrais koncerts, kurā apvienotais mūzikas audzēkņu bigbends Dāvja Jurkas vadībā uzstāsies saspēlē ar komponistu un saksofonistu Kārli Vanagu.

“Esmu pagodināts piedalīties šajā projektā un ar nepacietību gaidu koncertu,” atklāj pieredzējušais džeza mūziķis Kārlis Vanags, kurš ir arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs. “Koncerta programmā ir iekļauta mūzika, ko esmu rakstījis dažādiem projektiem pēdējo 10 gadu laikā, to vidū – skaņdarbi no Latvijas Radio bigbenda ieskaņojumiem “Latviešu džeza svīta” un “Identitātes”, kā arī skaņdarbi no Eiropas Raidorganizāciju asociācijas (EBU) džeza orķestra programmas “Baltic Vibes”.”

Koncerta “Saspēles” bigbendu sastāvu veido Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA), Rīgas Doma koras skolas (RDKS) un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas (JMRMV) jaunie džeza mūziķi. Pērn šī koncertcikla ietvaros koncertā “Šis piens man ir par stipru” (“This milk is too strong for me”) apvienotais bigbends diriģenta Dāvja Jurkas vadībā Gunāra Rozenberga oriģinālmūziku un aranžējumus atskaņoja kopā ar džeza saksofonistu, klarnetistu, JVLMA Džeza mūzikas katedras vadītāju profesoru Indriķi Veitneru. Šo audzēkņu un profesionāļu saspēles iespēju augstu novērtēja gan paši koncertējošie audzēkņi, gan klausītāji, atzīstot, ka tā ir iespēja sekot līdzi aktuālākajām tendencēm un inovācijām Latvijas džeza mūzikā, kā arī veidot jauno un profesionālo džeza mūziķu sadarbības un pēctecības tīklu.

Nākamais koncerts cikla “Saspēles” ietvaros notiks 14. decembrī JVLMA Lielajā zālē, un tajā JVLMA džeza vokāla studenti uzstāsies kopā ar sitaminstrumentālistu Andri Buiķi.

Ieeja 9. novembra koncertā ir bez maksas.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas