Trešdien Spīķeros – Martas asinis, ceturtdien – brīvdabas kino vakarsTurpinot Spīķeru vasaras pasākumu sezonu, trešdien kvartālā koncertēs neatkarīgās deju mūzikas grupa “Martas asinis”, savukārt ceturtdienas vakarā ikviens kinomīlis aicināts uz brīvdabas kino vakaru, kurā šoreiz tiks demonstrēts vēsturiskais britu trilleris „`71: Pēdējais kareivis”. Ieeja pasākumos bez maksas.

Trešdienas koncerta galvenie varoņi, neatkarīgās deju mūzikas grupa “Martas asinis”, pēdējos gados izpelnījusies deju ballīšu karaļu statusu. Grupa dibināta 2009.gadā un līdz šim izdevusi piecus albumus, no kuriem “Ceturtais” un “Sestais” tikuši izvirzīti Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai “Zelta mikrofons” nominācijā attiecīgi par veikumu 2013. un 2014. gadā. Grupas sastāvā spēlē Filips Derums (“Neviens nezin’”, “Bērnības milicija”), Reinis Jakobsons (“Dun Dun”) un Aigars Valdmanis (“Dun Dun”, “Bērnības milicija”).

Apmeklētāji laipni gaidīti uz koncertu Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12k-2. Pasākuma sākums no pl.19:30. Ieeja bez maksas.

Lai bagātinātu vasaras pasākumu programmu arī ar labu kino, ceturtdienas vakarā ikviens interesents aicināts apmeklēt trešo “Spektrs” kino vakaru Spīķeros. Šoreiz skatītājiem tiek piedāvāta viena no aizgājušā gada labākajām filmām, spilgtā režisora Jana Demānža (Yann Demange) debija “71: Pēdējais kareivis” (‘71), kura stāsta par dramatiskiem notikumiem Belfāstā, Īrijā. Filma ieurbjas iekšējā, emocionālā cīņā, kas nereti ir daudz dramatiskāka par cīņām, kas tiek veiktas par vienas vai citas valsts brīvību:

1971.gada konflikts Ziemeļīrijā draud pārvērsties pilsoņu karā. Belfāsta ir sadalījusies protestantos un katoļos, situācijas regulēšanā tiek iesaistīta armija. Drīz pēc ierašanās Belfāstā, jauniesauktā Gerija vads tiek iesaistīts it kā ikdienišķā patruļā, kas drīz vien pāraug šausminošā ielu cīņā. Vispārējā haosa rezultātā viņš atpaliek no pārējiem un attopas viens pats naidīgā pretinieku teritorijā. Gerija ceļš atpakaļ uz bāzi ir baiļu, neskaidrības un izmisuma pilna odiseja.

Kino seansa sākums pl.22:30, ieeja pasākumā no pl.22:00. Filma angļu valodā bez subtitriem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas