Trīs Latvijas tenori un operete Eiropai un pavasarim!Sestdien, 9.maijā plkst.16 kultūras pilī Ziemeļblāzma izskanēs koncerts Operetes pavasaris. Klausītājus priecēs Trīs Latvijas tenori un soprāns Marlēna Keine, dejotāji un orķestris Guntara Bernāta vadībā.

Šī koncertprogramma iepriekšējā gada nogalē jau iemantoja ārkārtīgi plašu skatītāju interesi un sajūsmu. Tāpēc kā veltījums Eiropas dienai un pavasarim, ar Rīgas domes atbalstu, tā skanēs ar jauniem akcentiem – ar speciāli šim koncertam veidotām populāras spāņu mūzikas aranžijām, kas Trīs Latvijas tenoru repertuārā ir jaunums!

Vīrišķīgi šarmantā Trīs tenoru kombinācija ir kļuvusi tik populāra, ka to varētu apzīmēt par atsevišķu izpildītājmākslinieku žanru, bet koncertā Operetes pavasaris noteicošā būs operete dažādās Eiropas valodās – vācu, spāņu, ungāru, angļu, latviešu. Svētku gaisotne un teatrālais vieglums, kas tik raksturīgs operetei, ir Trīs Latvijas tenoru koncerta Operetes pavasaris pavadonis, un atgādina, ka operete ir ne tikai skaista mūzika ar laimīgām izrādes beigām, bet arī labs humors un veselīgs dzīvesprieks.

Jaunā dziedātāja Marlēna Keine uz koncertu ieradīsies no Berlīnes, kur patlaban studē vokālo mākslu: „Caur operešu mūziku vēlos klausītājam dot to dzirksti, kas strāvo manī, lai tā atstāj kaut ko paliekošu un vērtīgu viņa sirdī un dvēselē! Trīs tenori Latvijā un ārpus tās iemantojuši skatītāju mīlestību un popularitāti, tomēr sadarbojoties ar šiem brīnišķīgajiem māksliniekiem, vienmēr esmu izjutusi patiesu sirsnību, pozitīvismu. Koncertā pirmo reizi dziedāšu Silvas āriju no I.Kalmana operetes Silva, man patīk šajā žanrā darboties, - tas ir interesanti, dinamiski un izaicinājums daudzpusīgai attīstībai.”

Programmā skanēs populāra un viegli uztverama operešu klasika: Grāfa Danilo āriju no Latvijas operetes fonda iestudētās, skatītāju iemīļotās F. Lehāra operetes Jautrā atraitne, slavenā Bonija dziesmiņa Bez skaistām sievietēm nav dzīvot vērts, Tev pieder mana sirds no operetes Smaidu zeme, Meitenīt mīļo no operetes Freerike. Dzirdēsim, kāda ir spāņu operete jeb zarzuela, Besame mucho, Mamma, citas populāras spāņu melodijas un hitus.

Operetes orķestri diriģēs Guntars Bernāts, piedalīsies operetes dejotāji. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Lūdzam pievērst uzmanību koncerta sākuma laikam un izmaiņām programmā.

Biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem, invalīdiem.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas