Trīs Osokini aicina uz koncertu LiepājāSestdien, 22. janvārī pulksten 18 izcilie klavierspēles virtuozi – Sergejs, Andrejs un Georgijs Osokini – jauno koncertu gadu Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” aicina ieskandināt ar īpaši krāšņu un konceptuāli bagātu mūzikas programmu. Pianisma vakarā pirmoreiz uz koncertnama Lielās zāles skatuves vienlaikus atradīsies trīs koncertflīģeļi, lai divu paaudžu veidoto melnbalto taustiņu sinerģijā izskanētu izcilo komponistu Skrjabina, Musorgska, Šopēna, Šostakoviča un Ravela skaņdarbi.

“Koncertēt Liepājā – pilsētā, kuru ļoti mīlam, vienmēr ir ārkārtīgi iedvesmojoši un īpaši, tāpēc ar vislielāko prieku gaidām šo koncertu,” atklāj Andrejs Osokins. Koncerta programmā trīs Osokinu dinastijas pianisti klausītājiem piedāvās virtuozus solo, saskanīgus duetus un pārsteidzošus trio.

Smalki veidoto klaviermūzikas vakaru atklās 2022. gada jubilāra, 150. dzimšanas dienas gaviļnieka Aleksandra Skrjabina skaņdarbi Andreja Osokina meistarīgajā interpretācijā. Savas dzīves laikā Skrjabins bija ne tikai komponists, estēts un grandiozu ideju ģenerētājs, bet arī pianists, un par šo darbības sfēru sinerģiju nenoliedzami varēs pārliecināties viņa klaviermūzikā. Bet vairāk kā trīsdesmit gadus agrāk Modests Musorgskis monumentālajā svītā Izstādes gleznas kavējas arhitekta un gleznotāja Viktora Hartmaņa pēcnāves gleznu izstādes iespaidos, ko koncertā iedzīvinās Sergejs Osokins. Otrs programmas smaguma centrs būs Friderika Šopēna darbs Variācijas La mažorā “Souvenir de Paganini”, kas izskanēs Šopēna pianistu konkursa laureāta Georgija Osokina izsmalcinātajā sniegumā.

“Pēc klausītāju lūguma šajā koncertā atskaņosim arī īpaši krāsaino Morisa Ravela “Bolero” Sergeja Osokina transkripcijā trīs klavierēm. Koncertu atklāšu ar Aleksandra Skrjabina mūziku, kas klausītājus valdzina ne tikai ar noslēpumaino un izsmalcināto dabu, bet arī komponista ideju vērienu, kuru atklāšanai klavieres kļūst par mediju, kas savieno ar pārpasaulīgām koncepcijām. Man īpaši tuva ir šī komponista agrīnā daiļrade, jo jūtu līdzību ar viņa romantisko trauksmainību, dvēseles karstasinību un nevaldāmo temperamentu,” noslēgumā piebilst starptautiski novērtētais pianists Andrejs Osokins.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2022 Visas tiesības paturētas