Turaidas muzejrezervātā tiks atklāta vasaras sezonaKā katru gadu 1. maijā Turaidas muzejrezervātā sākas vasaras sezona, kad apmeklētājiem tiek piedāvāts plašs daudzveidīgu ekspozīciju klāsts telpās un brīvdabā – Tautasdziesmu parkā, Turaidas mūra pilī, Turaidas baznīcā, muižas saimnieciskā centra ēkās, tai skaitā klaušinieku mājā un muižas pārvaldnieka vecajā dzīvojamajā mājā.

Šogad 1. maijā Turaidas muzejrezervāts piedāvā apmeklētājiem iespēju piedalīties vairākās tematiskajās ekskursijās un iepazīt Turaidas muzejrezervātu kopā ar muzeja speciālistiem:

  • plkst. 12:00 – Pa Gaujas lībiešu pēdām. Ekskursija ekspozīcijā “Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē” un Lībiešu takā. Kopā ar vēsturnieci Ligitu Beitiņu.

  • plkst. 13:00 – Ko vēsta Turaidas Baznīckalns? Leģenda par Turaidas Rozi, senā koka baznīca un baznīcas ekspozīciju stāsti kopā ar vēsturnieci Aneti Jeņču.

  • plkst. 13:30 – Septiņu istabu stāsti. Ar Turaidas muižas pārvaldnieka vecās dzīvojamās mājas stāstiem iepazīstinās Pētniecības un ekspozīciju nodaļas vadītāja Jolanta Dukaļska.

  • plkst. 14:00 – Pastaiga ar uzdevumiem ģimenēm ar bērniem Mežaparka dabas takās kopā ar muzejpedagoģi Iju Kivlinu.

  • plkst. 14:00 – Ieskats ekspozīcijā “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis” kopā ar ekspozīcijas satura autoru Edgaru Ceski.


Dalība ekskursijā par Turaidas muzejrezervāta ieejas biļeti. Ekskursijas sāksies noteiktajos laikos pie Apmeklētāju centra.

Turaidas baznīcā apskatāma jauna izstāde “Baznīcas liturģiskais gads dziesmu grāmatās un apsveikuma kartītēs”.

No plkst.10:00 – 17:00 atvērta izstāde “Otrreiz piedzimušie. Turaidas muzejrezervāta krājuma priekšmetu restaurācija un konservācija. 1982. – 2023. gads”. Muižas pārvaldnieka jaunajā dzīvojamajā mājā.

Visas dienas garumā apmeklētājiem pieejamas arī brīvdabas izstādes “Tautasdziesma Dainu kalnā” un “Acīs krītoši burti. Veltījums dzejniekam, Turaidas muižas rakstvedim Pērsietim”.

Tā kā diena Turaidā solās būt spraiga un gara, noderēs līdzi paņemtās sviestmaizes vai kafejnīcas “Ceļinieka restorāns – Tūrists” piedāvātās garšīgās pankūkas, zupa, kūkas un kafija.

Turaidas muzejrezervāts atvērts no plkst. 9:00 līdz 20:00, ekspozīcijas telpās no 10:00-18:00.

Satiekamies Turaidas muzejrezervātā! Ieeja ar Turaidas muzejrezervāta ieejas biļetēm.

Foto: Publicitātes

 
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas