TV pirmizrādi piedzīvos Ilonas Brūveres “Tapieris”LTV1 saviem skatītājiem sola dāvāt neaizmirstamus vasaras trešdienu vakarus kopā ar latviešu filmām, tai skaitā pirmo reizi televīzijas ekrānos vērot režisores Ilonas Brūveres jauno dokumentālo spēlfilmu "Tapieris".

Visas vasaras garumā trešdienu vakaros pulksten 22.10 LTV1 skatītājiem būs iespēja vērot latviešu filmas. Savs prieks būs rodams gan tiem, kas mīl klasiskās latviešu filmas, gan tiem, kas alkst iepazīst jaunākos kinostudijas garadarbus.

Programmā būs iespējams redzēt Ulda Brauna piedzīvojumu filmu "Motociklu vasara", Arvīda Krieva psiholoģisko detektīvu "Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili", Vara Braslas drāmu "Parāds mīlestībā", kā arī Jāņa Norda krimināldrāmu "Amatieris".

Īpašs pārsteigums visiem latviešu kino faniem būs dokumentālās spēlfilmas"Tapieris" TV pirmizrāde, kas notiks 6. augustā.

Filma “Tapieris” vēsta par Oskaru Stroku – pianistu un krogus muzikantu, nekam nederīgu komersantu, patiesu  mīlētāju un “tango karali”.

Tapieris cīnās par dzīvi un mūziku laikā, kad pasauli pāršalc pirmā ekonomiskā krīze. Šodienas eksistencei divdesmitpirmais gadsimts piedāvā līdzīgus  spēles noteikumus. Stroks ar saviem nemitīgajiem parādiem un bezcerīgajām mīlas alkām kļuvis par aktuālu mūsdienu prototipu, kas vienmēr iekuļas kādās jaunās, absurdās nepatikšanās, atstājot aiz sevis izmisuma pilnu un noslēpumiem apvītu dzīvesstāstu.

Stroks ir leģenda, kas sākas pie klavierēm kādā  kinoteātrī pirms gadu simta, kad Ošeru apbur mēmā kino kustīgās bildes. Tapieris   turpina  stāstīt par to un izdzīvot dzīvi savā - mūzikas valodā.

Galvenajās lomās: Jakovs Rafalsons, Gints Grāvelis, Marija Bērziņa un Andris Bulis.

Foto: Publicitātes
Par autoru

Rīts.lv, Latvijas kultūras portāls © 2024 Visas tiesības paturētas